«Людина не для продажу»

«Людина не для продажу»

12 грудня 2019 року в Костянтинівському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 1 двадцять учнів 9-го класу пирйняли участь в амбасадорському тренінгу.

Спочатку заходу запропонували познайомимося: «Назвіть своє ім'я і країну, у якій Ви хотіли б якийсь час попрацювати», зауважив тренер та запропонував:

— Підніміть руки ті, хто бував у тій країні, яку Ви назвали.
— А тепер ті, хто знає мову цієї країни.
— А тепер ті, хто знає трудові законодавства цієї країни.
— А тепер ті, хто знає культурні і релігійні норми цієї країни, її закони.

Image

Отже, більшість із нас не знають або погано знають мову, чи закони тих країн, де хотіли б попрацювати. Як ви думаєте, ті дівчата, жінки, чоловіки, що їдуть із нашої країни в пошуках кращого життя, дуже відрізняються від нас у цьому плані? Вони краще інформовані?

Так розпочинлось тренінгове заняття «Людина не для продажу» для дев’ятикласників Костянтинівського ЗЗСО №1. Завдання заходу:

— сформувати уявлення про суть торгівлі людьми;

— з’ясувати причини торгівлі людьми;

— ознайомити з різними формами торгівлі людьми;

— позбавитися небезпечних стереотипів щодо торгівлі людьми.

Image

За оцінками МОМ, Агентства ООН з питань міграції, з 1991 року від торгівлі людьми постраждали230 тисячіукраїнців та українок. 600-800 тисяч осіб у світі щорічно продають за кордон з метою експлуатації (за оцінками уряду США). Понад 1,2 млн дітей щороку стають жертвами торгівлі людьми (за даними ЮНІСЕФ). Наймолодшій постраждалій, яка отримала допомогу від МОМ в Україні, було 3 роки, а найстаршій — 83.

Шокуючі статистичні дані допомогли учням усвідомити гостроту проблеми торгівлі людьми в сучасному світі, стали приводом для розмови про історичні витоки і сучасні прояви цього ганебного соціального явища.

Після перегляду відеоролику обговорили причини, форми та ознаки цього явища. Під час міні вікторини «Міф чи Реальність?» учасники та учасниці навчались розпізнавати і спростовувати стереотипивідносно торгівлі людьми, визначили причини появи хибних уявлень. Гра «Що трапилось?» змусила дев’ятикласників актуалізувати знання про Конвенцію прав людини для розрізнення ситуацій, пов’язаних із торгівлею людьми, розглядати інформацію критично і використовувати її у повсякденному житті.

Image

— Чи можливо по зовнішньому вигляду зрозуміти хто перед тобою – торговець живим товаром чи жертва?Обговорення по колу «Вгадай, хто це: торговець чи жертва?» із використанням МАК «Креатив 2» було дуже емоційним, виступаючі ретельно добирали цікаві аргументи для підкріплення власної думки.

Інтерактив «Реальні історії» допоміг учасникам та учасницям узагальнити і структурувати отримані теоретичні знання щодо етапів розвитку ситуації торгівлі людьми, методів вербування, способів примусу, якими користувались злочинці, визначити у чому саме полягала експлуатація людей.

Результатом співпраці у малих групах стало створення і презентація міні проектів «Мій особистий порадник».

Підсумок тренінгу: будинок, фундаментом якого мають стати системні зміни на рівні державного законодавства, що можуть зупинити торгівлю людьми, стінами – шляхи поширення інформації про проблему і конкретні дії, спрямовані на превенцію, дахом – конкретні поради, як уникнути потрапляння в небезпечну ситуацію.

Image

Стасенко Станіслава, 

тренерка, Амбасадорка миру UN RPP,

м. Краматорськ, Донецька область.

Костянтинівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1

м. Костянтинівка, Донецька область. 


Image

Захід проводився в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швеції та Швейцарії.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії та Японії.

Коментарі


Читайте наші новини на телеграм каналі

12:35
391
No comments yet. Be the first to add a comment!