Нетипова "Тиха вечірка" в Києві з бібліотекарями, громадськими діячами, посадовцями та селебріті

Нетипова "Тиха вечірка" в Києві з бібліотекарями, громадськими діячами, посадовцями та селебріті

Всеукраїнська акція «Тиха вечірка», присвячена темі: «Інклюзія в сучасній культурі: «16 днів проти насильства»; толерантне суспільство та українська культура; інклюзивні діалогові простори та Міжнародний день людей з інвалідністю» пройшла 7 грудня в Києві за участю бібліотекарів, громадських діячів, посадовців та відомих музикантів.

Зображення

Мета - показати всім кардинально новий формат роботи нових креативних сучасних діалогових просторів, розкрити потенціал бібліотеки у якості арт-платформ та діалогових майданчиків, посилити співпрацю бібліотек з локальними молодіжними громадськими організаціями.

Зображення

Зображення

Місцем організатори обрали м. Київ та Наукову бібліотека імені Михайла Максимовича (Київський Національний Університет імені Тараса Шевченко), бо там дуже сучасний і креативний директор, якого не потрібно було вмовляти нади на ніч приміщення для доброї справи.

Зображення

Зображення

Учасниками міг стати та дйісно ставав кожний, хто відвідував бібліотечні простори або працює в них, але реєстурвався та проходив спецфейсконтроль.

Зображення

Тут були креативні і бібліотекарі  і бібліотекарки. Були бібліотекарі-консерватори. Було багато молоді, яка побажала таким чином внести свій громадський вклад у покращення бібліотечних просторів.

Зображення

Завдання заходу були досягнулі, бо так вирішили присутні, які зазначили, що організаторам цієї сучасної поії вдалося:

показати сучасні інструменти залучення людей до бібліотеки;надати якісний контент в якості підтвердження існування таких сучасних інструментів; показати один нестандартний зразок культурно-розважального дозвілля/інвенту та побудови сучасно соціо-культурного діалогу, присвячений Всеукраїнській компанії 16-ть днів проти насильства та Міжнародному Дню захисту прав людей з інвалідністю.

Зображення


Зображення

Гостями вечірки були відомі музиканти:

з гурту Фіолет" Сергій «Колос» Мартинюк;

Зображення

KOZAK SYSTEM («Козак Сістем») - Володимир Шерстюк;

Зображення

Саша Кольцова, група «Крихітка Цахес»,

відомі діджеї.

Зображення

Підключення 35 інших міст та громад України, що залучились до проведення заходу онлайн завдяки Радіо «Сковорода» (м. Львів) відбувалось на спецлокації, де свої промои щодо тематики вечірки залишали і її відомі гості. Тому, «радіо локація»  була основної залою вечірки, де відбуваються інтерв’ю гостей — відомих культурних діячів.

Зображення

Також працювали спеціальні локації, за допомогою яких показувалось те, як відчувають різні речі люди з інвалидністю. 

Зображення

Працювали:

 • Музей «Третя після півночі» — музей в темряві. Стояли скульптури музею з відповідною конструкцією, куди тільки помістив руки у відвороти, на дотик, можна було дізнатися хто зображений на скульптурі. Таким чином, можна було відчути, спробувати подивитися на скульптуру таким чином, як її бачать люди з вадами зору, на дотик;


Зображення

 • вібро желет для людей з вадами слуху, який можна одягти та протестувати;

Зображення

Зображення

 • фотосушка, присвячена людям з інвалидністю, ВПО та іншим незахищеним групам населення;
 • безалкогольний відеобар, з трансляцією роликів, що присвячені питанням: Всеукраїнської акції 16 днів проти насильства, захисту вразливих груп та роботі міжнародних організацій на Сході України;
 • фотозона.

Зображення

Слід зауважити, що розігріли своїми теплими промовами відвідувачів вечірки не тільки організатори, але й співачка - Ліза Будицька, яка переселилась під час конфлікту на Сході з м. Луганськ до м. Сєєродонецьа в 2014 році. 

Зображення

Та вже у 2019 році Ліза увійшла у Всеукраїнський рейтинг «ТОП 100. Краса та Гордість України» у номінації «Майбутнє України. Діти», переможниця великої кількісті музикальних конкурсів.

Зображення

Більше про цю вечірку - на сторінці івенту у Фейсбуці: https://www.facebook.com/events/1229403270583445/

Зображення

Організатори та партнери заходу:

 • Програма розвитку ООН із відновлення та розбудови миру
 • Луганська обласна універсальна наукова бібліотека 
 • Наукова бібліотека імені Михайла Максимовича (Київський Національний Університет імені Тараса Шевченко)
 • Луганська обласна Асоціація організацій людей з інвалідністю
 • Бібліотечний простір «Оціум 51»
 • Соціально-культурний проект «БезМеж»
 • Молодіжна секція Української бібліотечної асоціації
 • Благодійний фонд Сергія Жадана
 • Культурно-освітній проект «Будуємо Україну Разом»
 • «Українська академія лідерства»
 • Молодіжна громадська ініціатива “Allinclusive “
 • БЕЗМЕЖ
 • Night Ambassadors
 • Radio Skovorodа.

Зображення

Всього 340 навушників роздали одразу відвідувачам Вечірки та її загалом відвідали біля 500 осіб всього за 5 годин роботи.

Зображення

Зображення

Зображення

Захід організовано в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швеції та Швейцарії.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії та Японії.


Читайте наші новини на телеграм каналі

21:05
1198
Немає коментарів. Ваш буде першим!