«Діалог заради миру» у Старобільську

«Діалог заради миру» у Старобільську

2 листопада у Старобільську відбувся тренінг «Діалог заради миру». У тренінгу брали участь молоді люди міста та району. Метою тренінгу було покращити знання учнівської молоді Старобільська щодо розуміння конфліктів, миру та примирення, а також посилити їх компетенції щодо використання технік комунікації в повсякденному житті та в житті громади.

 Під час тренінгу молодь змогла ознайомитись зі цілями сталого розвитку ООН. Докладніше зупинились на цілях 16 «Мир та справедливість», де обговорили прояви насильства в українському суспільстві та шляхи їх подолання; та 17 «Співпраця заради досягнення цілей», де обговорили необхідність синегрії зусиль як у локальних громадах, так й в світі вцілому. Під час обговорення молодь була налаштована на робочий настрій.

Зображення

Під час другої сесії молодь отримала теоретичні знання щодо визначення «конфлікту» та виділили його ознаки. А також отримали інформацію про етапи ескалації конфлікту, побудували схему можливих конфліктних ситуацій. Сформували визначення «ескалації» та розібратись з кожною «сходинкою» «Драбини Глазго». Найзапеклішу дискусію серед молоді викликала сходинка «збройного вирішення». Молоді люди згадали конфлікти в Грузії, Чечні, Сирії та Україні. Обговорили умови та виклики, які виникли під час цих конфліктів. Під час обговорення «Сітки Томаса Кілмена» учасники висловили свою думку щодо прикладів поведінки під час конфліктів зі свого повсякденного життя. Найчастіше говорили про міжособистісні конфлікти, про їх причини та наслідки. Майже кожен учасник зазначив, що найважчим для вирішення є саме конфлікт поколінь. Сподобалась молоді вправа «Айсберг», де на прикладі криги можна було виявити можливі причини конфліктів.

Зображення

Під час третьої сесії молодь ознайомилась з термінами «позиція», «інтерес», «потреба». Обговорили етапи вирішення конфліктів та зупинились на їх прикладах з повсякденного життя молоді. Цікавими виявилися думки Іллі щодо ейджизму та його проявів у його житті. Ця тема викликала бурхливі емоції та жваву дискусію серед молоді. Також склали схему взаємодії сторін конфліктів з урахуванням їх інтересів, позицій та потреб. Дійшли висновку, що саме потреби є тим самим рівнем, який може виявитись спільним у обох сторін.

Зображення

Найжвавішою виявилась четверта сесія, коли молодь знайомилась з принципами діалогу. Не зважаючи на те, що під час цієї сесії були надані теоретичні знання щодо активного слухання, практична частина застосування цих технік та методик мотивували учасників на застосовування їх у повсякденному житті. За допомогою вправи «кільце» молодь відпрацювала навички активного слухання. Також учасники отримали знання щодо використання техніки ненасильницької комунікації, за допомогою вправ на комунікацію, закріпити знання та сформувати навички використання цієї техніки.

Зображення

Загалом захід пройшов в дружньому колі. Молодь мала змогу отримати нові знання, відпрацювати та набути навички ненасильницької комунікації та діалогу. Також поспілкуватися у неформальній обстановці та набути нових знайомств.

Доречі, захітд пройшов в не так давно відкритому молодіжном Хабі  «Inventors»: 

Катерина Кателенець,

Амбасадорка миру UN RPP,

педагогиня Луганського Національного університету ім. Тараса Шевченка  , Луганська область.

#ambassadorsofpeace_unrpp


Зображення

Захід проводився в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швеції та Швейцарії.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії та Японії.


Читайте наші новини на телеграм каналі

10:55
419
Немає коментарів. Ваш буде першим!