В облдержадміністрації відбулось засідання громадської ради

В облдержадміністрації відбулось засідання громадської ради

На порядок денний 3 жовтня 2019 року було винесено актуальні для громадськості питання, зокрема, підготовку Луганщини до опалювального сезону та впровадження інклюзивної системи освіти.

На початку засідання Юрій Погуляйко повідомив про найважливіші для області проблеми. Так, дорожню галузь Луганщини очікують значні кадрові зміни. Наразі Держаудитслужба проводить перевірки у структурах, що відповідальні за ремонт та утримання автошляхів, і попередніх результатів можна очікувати вже до кінця грудня. Втім, обласна влада не стане сидіти склавши руки, а буде залучати всі механізми для оперативного та якісного відновлення доріг Луганщини.

Ще одним вкрай гострим питанням, що порушив Юрій Погуляйко, стало заселення будинків у Рубіжному внутрішньо переміщеними особами. Ці будівлі було передано на баланс міста, де також існує необхідність розселення близько 650 осіб з числа ВПО. Проте виконуючий обов’язки голови ОДА наполіг на необхідності створення механізму розподілення житла на конкурсній основі.


Питання відновлення мосту поблизу КПВВ «Станиця Луганська» також викликало жваве обговорення. Юрій Погуляйко поділився оперативною інформацією з місця будівництва: наразі триває завершальний етап будівництва обвідного мосту та перевірка його безпечності.


В основній частині засідання директор Департаменту житлово-комунального господарства ОДА Віталій Сурай розповів про заключний етап підготовки до початку опалювального сезону. Область майже на 100 % готова до осінньо-зимового періоду. Зокрема, підготовлено житлові будинки, школи, лікарні, дитячі садки, виконано необхідні ремонти покрівель, мереж тепло- та водопостачання, водовідведення. Підготовлено котельні, які будуть використовуватися під час опалювального сезону, а також створюється запас твердого палива.


Тетяна Ткачова, заступник директора Департаменту освіти і науки ОДА, розповіла про впровадження інклюзивної освіти на Луганщині. За її словами, в області функціонують 5 центрів соціальної реабілітації – у Кремінній, Рубіжному, Сєвєродонецьку, Попасній та Станиці Луганській, а також три відділення центрів соціального обслуговування – у Старобільську, Новопскові, Білокуракиному. Всього за рік у місцевих центрах отримують послуги близько 500 дітей. За даними Департаменту соціального захисту населення ОДА, в області проживає близько 2 тис. дітей з інвалідністю і всі вони мають право на реабілітаційні послуги відповідно до своїх індивідуальних можливостей.

Зображення

Голова Луганської Асоцiацiї органiзацiй осіб з інвалiднiстю Микола Надулічний розповів, що наразі існує низка гострих питань, пов’язаних із загальним рівнем доступності інфраструктури для осіб з інвалідністю. Перш за все, це питання архітектурної доступності приміщень, а також недостатня кількість інклюзивно-ресурсних центрів в області – їх налічується тільки 7. Такі центри необхідно відкрити в кожному районі з метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної, загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти. Детально тезиси виступу в спеціальній статті за посиланням:

http://ndo.lg.ua/articles/57-stan-vprovadzhennya-inklyuziyi-v-luhanskiy-oblasti-zhovten-2019.html


Читайте наші новини на телеграм каналі

23:45
245
Немає коментарів. Ваш буде першим!