Незвичайні суперпозитивні батьківські збори в Олексієво-Дружківському НВК №14

Незвичайні суперпозитивні батьківські збори в Олексієво-Дружківському НВК №14

21 вересня – Міжнародний день миру. Незвичайні суперпозитивні батьківські збори в Олексієво-Дружківському НВК №14 Донецької області «Мирне розв’язання конфліктів». На них прийшли зовсім різні люди за соціальним статусом, матеріальною забезпеченістю, освітою, професією та віком.

Об’єднувало їх тільки те, що діти навчаються в одному класі. Але сьогодні ми всі були рівні. Всі сиділи в колі та дивилися в очі один одному, а не в потилиці. За цей день ми порозумілися і дізналися один про одного більше, ніж за попередній навчальний рік.

Зображення

Чому тренінг з батьками? Соціальне оточення дитини є основним джерелом її розвитку. Все, чого навчиться дитина, мають дати їй люди, які її оточують.

Зображення

Ми провели такі вправи: «Сніжна куля» на знайомство; «Гора», де обговорювали свої очікування, емоції, побоювання. Вправа «Літачки» допомогла налаштувати на відвертість та спілкування. А ось вправа на продовження думки «Мало хто знає, що моя дитина…» допомогла відкрити невеличкі таємниці і викликала довіру один до одного.

Зображення

Ми з’ясували, що всі маємо різні погляди. Дві групи батьків отримали одну і ту ж саму картинку із зображенням жінки. Одна група доводила, що це літня сива жінка, а інша група стверджувала, що жінка молода та вродлива.

Зображення

Потім подивилися мультфільм «Круг, квадрат». Герої дивились на одне, але бачили і доводили різне. Так ми з’ясували, що протилежні погляди можуть спровокувати конфлікт. Гра «Битва за апельсин» навчила нас домовлятись і обговорювати проблеми та стратегії для розв’язання конфлікту. Мультфільм «Міст» підкреслив необхідність знаходити компроміс. Гра «Сісти-встати» допомогла знайти що нас об’єднує. Гра «Побажання на спині» закріпила результат.

Зображення

Зняти емоційне та м’язове напруження допомогли руханки «Олені», «Схопи за палець на 1 2 3» та чайно-кавовий стіл із смаколиками.

Зображення

А найголовніше — батьки зрозуміли, що конфлікт – це природна частина життя, яка має як негативні, так і позитивні сторони. Головне – навчитися його вирішувати мирним шляхом і вчити цього своїх дітей. Адже ми, дорослі, відповідальні за європейське майбутнє наших дітей.

Зображення


Тетяна Абраменко, 

Амбасадорка миру UN RPP,

Олексієво — Дружківський НВК №14, Донецька область.


Зображення

Захід проводився в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швеції та Швейцарії.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії та Японії.


Читайте наші новини на телеграм каналі

21:35
665
Немає коментарів. Ваш буде першим!