​В День МИРУ ми змагалися по-мирному.

​В День МИРУ ми змагалися по-мирному.

Школи Іллінівської громади з розмахом відсвяткували День Миру. 20 вересня на території РЛП «Клебан-Бик» діти вчилися бути толерантними під час тренінгу «Вчимося жити мирно».

Доводили, що козаки були спритними і кмітливими під час козацького квесту, проходили справжню смугу перешкод з канатами та карабінами. День пройшов цікаво, плідно й жваво. 

Image

Маса позитивних емоцій, радощів, переживань та підтримки. Саме такі заходи зближують та згуртовують учнів шкіл. Сьогоднішній день довів, що шість шкіл громади — це один єдиний колектив, веселих, кмітливих, активних, доброзичливих, дружніх дітей, таких різних ззовні, але таких щирих і добрих, милих і щедрих на підтримку.

Image

В рамках «Дня миру з лідерами учнівського самоврядування шести шкіл Іллінівської громади було проведено 2 тренінги, під час яких ми розв'язували питання дискримінації, гендерних підходів, дружби, відповідальності за тварин та булінгу. 

Image

Тренінги проводились в мальовничому місці нашої громади в заповідній зоні регіонального ландшафтного парку „Клебан-Бик“, що біля села Олександро-Калинове та Катеринівка. 

Image

60 дітей громади вправно захищали права людей, розповідали про негативний вплив мови ворожнечі, шукали синоніми на слова, які мають піти з словникового запасу „мирних“ людей, бо вказують на стереотипи і кальки, і стають першою сходинкою до дискримінації. 

Image

Під час вправи „Крок вперед“ виявилось, що стереотипи мислення є вже сталими, і дітям було важко ломати їх, бо ж так думають їхні батьки, і коли інші діти почали пояснювати, що стереотипи — це не догма, вони погоджувалися, бо дивилися на питання вже під іншим кутом. 

Image

Діти Олександро-Калинівської школи вже звикли до тренінгової форми роботи, теми миних урегулювань і медіації у нас програються та обговорюються часто, тому на цьому тренінгу вони були моїми помічниками, бо на деякі питання відповідали та давали роз'яснення самі. Круто відчувати гордість за них, бо я бачу, що другий рік нашої плідної праці вже дають перші плоди, діти змінюються на краще.

Харченко Діана,

Амбасадорка Миру UN RPP,

Олександро-Калинівська філія І-ІІступенів Іллінівського ОЗЗСО І-ІІІст. з поглибленним вивченням іноземних мов Іллінівської ОТГ Костянтинівського району Донецької області.


Image


Image

Захід проводився в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швеції та Швейцарії.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії та Японії.


Читайте наші новини на телеграм каналі

21:05
428
No comments yet. Be the first to add a comment!