На Луганщині формується незалежна "мережа інклюзівних громадських радників"

На Луганщині формується незалежна "мережа інклюзівних громадських радників"

Луганська обласна Асоціація організацій людей з інвалідністю продовжує створювати «незалежну мережу інклюзівних громадських радників»  в рамках реалізації спеціфічного проекту за підтримки Програми ООН із відновленн та розбудови миру. 

12 активних виявили бажання стати "інклюзивним громадським радником" мережі спеціалістів, яка формується Луганською обласною Асоціацію організацій людей з інвалідністю протягом останніх двох місяців та після проведених відповідних діалогів  в гомадах  Щастя, Золоте, Попасная, Станіця-Луганська та в Біловодській ОТГ (про що раніше інформувалось на сторінці Асоціації http://ndo.lg.ua/ та мережі Фейсбук https://www.facebook.com/luhanskLAOLI)

Image

Спеціальну першу мотиваційну зустрічі-навчання вирішили цього разу провести в м. Сєвєродонецьк на тему: «Мотивація для співробітництва в мережі. Навіщо єднатися та як діяти», де обговорили мотивації співробітництва та активізація їх залучення в процеси прийняття рішень і спільну подальшу проектну діяльність в рамках мережі.

Image

18.08.2019 в залі засідань Будинку ООН (м. Сєвєродонецьк, вул. Єгорова, 8) відбулись невеличні лекційни заходи спікерів  Луганської обласної Асоціації організацій людей з інвалідністю та представиників ПРООН  — Ганна Борова, Департаменту соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації — Інна Сердюкова.

Image

Друга мотиваційно-навчальна зустріч незабаром відбудеться та запланована 23 вересня в м. Краматорськ у державній реабілітаційній установі «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю „Донбас“, де відбудеться також частина лекцій вищевказаної тематики та фактично візит по обміну досвідом з інклюзивними правозахисниками та лобістами Донецької та інших областей. 

Image

На зустрічі, голова Луганська Асоцiацiя органiзацiй осіб з інвалiднiстю — Микола Надулічний,  презентував результати візитів в громади Луганської області (Попасна, Золоте, Гірське, Щастя, Станиця-Луганська, Біловодськ), які були спрямовані на:

  — моніторинг безбар’ єрного доступу осіб з інвалідністю та людей похилого віку до тих чи інших послуг;

— аналіз життєвої ситуації  осіб з інвалідністю в районах та відповідних громадах.

Image

Нажаль, він відмітив, що був дуже збентежений бездіяльністю у цьому напрямку органів влади:

»Адже це їх компетенція ї х напрям роботи, за це вони мають нести відповідальність" — зазначив пан Микола.а зустрічі було відмічено, шо по завершеню візитів в громади та для більш ефективної роботи щодо зміни ситуації на місцях, для більш досконалого контролю, було й вирішено створити "Інклюзивну мережу громадських радників Луганської області". Фактично ця мережа повинна стати координованою мережею лідерів громад, які займають активну громадянську позицію, які певною мірою взмозі визначити майбутне соціальних груп в громаді та постійно виплииати на процеси покращення.

«Наше спільне завдання-це активні і спрямовані дії на ліквідацію бар’єрів рівної доступності в громадах.Що дасть змогу усім брати участь у житті громади як рівноправні члени, яких поважають і які роблять свій внесок у розвиток громади та суспільства. Ми, як Радники — несемо відповідальність за створення єдності й гармонії в громаді» — наголосив Мікола Надулічний.


Image

«Кінцева наша мета», продовжив пан Микола, «Створити рівні умови з рівним доступом всіх людей, без виключення, до різних сфер життя».

Image

На зустрічі було розроблено план дій, щодо:
— глибшого аналізу проблем (потреб) в громадах, щодо інклюзії в різних сферах життя;
— налагодження співпраці з органами влади, громадськими організаціями, бізнесом, міжнародними організаціями у даному напрямку;
— можливі кроки поліпшення когкретинх ситуацій, що обговорбвались;
— те, як буде відбуватися подальша комунікація між Радниками, всередині Мережі та найближчі події та заходи за їх участю.

Image

Нагадуємо, шр зустріч відбулася за підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP) в Україні.

Image

Зустріч «Мотивація для співробітництва в мережі. Навіщо єднатися та як діяти» з питань соціальної єдності Донецької та Луганської областей проводиться в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швеції та Швейцарії.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії та Японії.


Читайте наші новини на телеграм каналі

11:40
627
No comments yet. Be the first to add a comment!