Консультації з радниками з питань соціальної єдності Донецької та Луганської областей

Консультації з радниками з питань соціальної єдності Донецької та Луганської областей

24-26 липня 2019 року відбулась зустріч членів Консультаційних груп (радників) з питань соціальної єдності Донецької та Луганської областей в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

Програма зустрічі цього разу в основному була присвячена темі «Обговорення пілотного експерименту створення системи моніторингу, аналізу, оцінки та вирішення конфліктів та інших поточних питань роботи консультаційних рад: результатів та перспектив».

Як звісно, у рамках реалізації пілотного експерименту — «Впровадження практик ефективного вирішення конфліктів через створення постійної геоінформаційної системи моніторингу, аналізу, оцінки і вирішення конфліктів» в Луганській області, Консультаційним групам відведена дуже важлива роль щодо забезпечення публічності експерименту та експертного визначення пріоритетів для подальшого визначення інтервенцій вирішення конфліктів в громадах

Зображення

Нагадаємо, що сама ідея вищезазначеного експерименту належить Консультаційній групі (радників) з питань соціальної єдності Луганської області. Бо, частина радників вже була навчена та має досвід роботи з конфліктами та готова для консолідації зусиль, а також прийняття участі в організації системної роботи по впровадженню різноманітних методик «примирення» на практиці (фасилітації діалогів, ін., в т. ч.- ненасильницьке спілкування, аргументаційні переговорні техніки, дебати, медіація http://ndo.lg.ua/news/140-v-luhanskiy-i-donetskiy-oblastyakh-na-desyatok-rehionalnykh-mediatoriv-stalo-bilshe.html, тощо). Звісно, використання цих методик робить подальшу організацією процесу вирішення конфліктів та організації адвокасі компаній та, особливо, компаній захисту прав малозабезпечених груп громадян, більш ефективною.

Зображення

На зустрічі цього разу спочатку слухали презентації напрацювань радників з двох областей щодо їх роботи за напрямком «соціальна єдність» в цілому в партнерстві з UNRPP.

Сергій Гаков з ГО «Центр розвитку майбутнього» (м. Краматорськ), спеціаліст в області створення функціонального продукту та впровадження теорії змін, зробив презентацію на тему: «Роль інновацій у житті» та як ми співпрацюємо з UN RPP, презентував разом із Світланою Фоміною, директоркою ДРЦ «Донбас»,  ідею щодо можливості впровадження експерименту «соціальна інклюзивна лабораторія креативу» спільно з активами організацій людей з інвалідністю двох областей та за підтримки UN RPP. Він також запропонував створити інтерактивну навчальну систему на основі «Гра без обмежень» з AR інформаційною складовою, мультимовну, з 3Д-анімацією та зараз вже всі думають про запровадження цих ініціатив. 

Зображення


Світлана Форміна, cпівкоординаторка проекту Донецької та Луганської областей  -  Фестиваль-конкурс «Світ без обмежень, спеціаліска по реабілітації та соціальному включенню в громадське життя людей з інвалідністю, відмітила важливість проведення різноманітних конкурсів, фестивалів та інших публічних заходів за участю людей із інвалідністю. Запросила всіх охочих доєднатися до Конкурсу «Мужність без обмежень — 2019» https://www.facebook.com/groups/1794133400823955/, що триватиме 28-31 липня поточного року. Наголосила на тому, що вже багато накопичилось матеріалів та питань для проведення діалогового Форуму з представниками інших областей України та органами влади вищого рівня, бо багато накопичилось різноманітних питань для обговорень щодо прийняття рішень в напрямку покращення доступності та інклюзії у всіх сферах життя. 

Зображення


Микола Надулічний, голова НУ «Луганська Асоціація організацій осіб з інвалідністю», експерт з питань створення доступного, інклюзивного середовища. На КРС презентував досвід співпраці з UN RPP та спільне проведення різноманітних заходів. Нагадав присутнім про фото-виставу та перс-конференцію «Світ без обмежень» в Укрінформ: http://ndo.lg.ua/news/219-12-lypnya-luhanski-ta-donetski-aktyvisty-prezentuvaly-vystavu-svitlyn-svit-bez-obmezhen-v-ukrinf.html . Згадав про поїздку до міста Одеса з візом на тему: «Побудова толерантного суспільства та «справедливих партнерства», заснованих на підходах захисту прав людини, гендерної рівності, побудови інклюзивних та доброчесних інституцій» (що відбувся 16-22 червня п. р.) для ознайомлення та обміну досвідом представників Луганської та Донецької областей з досвідом міста Одеса та який організувала UN RPP за підсумками Фестивалю-конкурсу «Світ без обмежень» разом із Департаментом соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації. Зауважив на тому, що UN RPP у теперішній час підтримує проект Громадської спілки «Луганська асоціація організацій людей з інвалідністю» в межах якого створюється мережа громадських інклюзивних радників: http://ndo.lg.ua/news/204-dialohy-pro-inklyuziyu-v-riznykh-sferakh-zhyttya-yak-ta-navishcho-khto-povynen-buty-rushiynoyu-s.html . Пан Микола зауважив, якщо UN RPP підтримає організацію Форуму, в місті Харків, наприклад, то це буде добре, бо є багато напрацювань та питань з яким треба вже виходити за межі області та доєднувати до спільної роботи громадських активістів і з інших областей України. Він також в своєї доповіді зазначив необхідність підтримки ідеї експерименту «соціальна інклюзивна лабораторія креативу» спільно з активами організацій людей з інвалідністю двох областей.

Зображення


Тетяна Сігаєва з Агенції розвитку Вугледару, експертка з питань місцевого розвитку громад та комунікацій, фасилітаторка діалогів, учасник експерименту «створення мережі посередників» на КРС презентувала досвід співпраці з UN RPP та зауважила в презентації щодо важливості як існування, так і координування мережі Робочих груп з громадської безпеки та соціальної згуртованості (далі скорочено — РГБЗ) в «пілотних громадах» UN RPP. Відмітила можливість надання доступу до сайту www.ndo.lg.ua координаторам РГБЗ для забезпечення візуального представлення своєї роботи. 

Зображення


Наталія Боровська, медіа-експерта, тренерка та громадський активіст з міста Краматорськ, презентувала свій досвід співпраці щодо напрямку взаємодії громади та поліції, використання інформаційних та комунікаційних технологій для підвищення рівня громадської безпеки в громадах. Вона наголосила на тому, що необхідно більше в громадах та для бенефіціарів UN RPP робити тренінгів по піару та комунікаціям, поїздок по обміну досвідом. Запропонувала підвищити рівень знань радників та освоїти «скрабінг», пройти всім Школу лідерства та ефективного управління проектами. 

Зображення


Сергій Орлик, експерт з аналізу, оптимізації, SEO-сайтів туристичної тематики продемонстрував нові інноваційні розробки, які можна випробувати за підтримки UN RPP (розробка віртуальних турів, Web-VR та VR-AR розробки). Зауважив но тому, що багато в громадах бачить як експерт помилок при розробці тур маршрутів, взаємодії з туристами, розвитку та просуванні медіа-контенту регіонального «малого» туризму. Тому він запропонував свій експертний досвід для запровадження в громадах безоплатних інструментів впровадження регіонального «малого» туризму, в Інтернеті, професіональну панорамну зйомку, розробку віртуальних турів, Web-VR розробок.

Зображення

«Участь в раді радників надає відчуття «соціальної корисності суспільству. На причинному рівні надає відчуття реалізованості» — зауважив Сергій. 


Юлія Гакова, експертка в області гендерного бюджетування та жіночого лідерства з м. Краматорськ, бізнес-тренерка проектів, які направлені на розвиток бізнесу та самозайнятість, розповіла про практичні навички жінки-лідерки та розповіла про свої враження  щодо поїздки до Вірменії, де вивчала питання «постконфліктного синдрому» цієї держави. Вона пропонувала партнерство з UN RPP щодо покращення навичок КРС та можливо стати частиною переговорного процесу для досягнення миру на Донбасі, через участь в робочих групах, інформаційних компаніях, роботи в парламентських комітетах. Зауважила на необхідності проведення «Школи молодої депутатки» для популяризації жінок в політиці та подолання стереотипів, запропонувала організувати адвокасі компанію щодо «реформування роботи дитячих садків». Вона також запропонувала зробити обмінний візит жінок-активісток з Грузії, Вірменії, Боснії або Сирії до України для обміну досвідом в області подолання конфліктів, у пост-конфліктний період, методик та інструментів посилення участі жінок в процесах мирних переговорів, та можливо знайти підтримку UN RPP для можливості прийняти участь в наступній сесії ООН з доповіддю.

Зображення


Станіслава Стасенко, Амбасадорка миру UN RPP, психологиня та медіаторка, спеціалістка по впровадженню дебатних технологій з м. Костянтинівка, виступала з доповіддю «Я Амбасадорка та «посередниця»» та навіщо це мені". Наголосила в своєму виступі на тому, навіщо UN RPP необхідно і далі підтримувати цей напрямок діяльності. 

Зображення


Ольга Донець, методистка-тренерка Школи Амбасадорів миру UN RPP, продовжила тему необхідності подальшої підтримки та створення брендованої мережі Амбасадорів миру для підсилення діяльності та більш ефективної її реплікації в громадах двох областей.

Зображення 

Ксенія Колотюк, молодіжний лідер, з м. Слов’янськ, номінантка «Кращій дебатер» багатьох шкільних дебатних турів, учасник цьогорічної медіа школи UN RPP, виступила з доповіддю про необхідність проведення постійних навчань для молоді щодо розвитку спікерської та дебатної майстерності, публічних виступів та щодо навичків роботі з конфліктами, просторового мислення, волонтерства. Привела приклади того, як це допомагає в розвитку якостей молодіжного лідера та у власному житті та зауважила, що всьому цьому можна поки навчитися, на жаль, не за загальною стаціонарною програмою навчання у Школі, а тільки за допомоги донорської підтримки, зокрема UN RPP.

Зображення


Головатий Олексій Олегович, керівник закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 7 військово — цивільної адміністрації міста Торецьк Донецької область, Амбасадор UN RPP, вже став експертом з впровадження освітніх програм та просторів UN RPP в громадах та зауважив на тому, що необхідно ще підтримувати цей напрямок співпраці, поки в кожній школі на з’явиться свій, навчений Амбасадор. Відмітив, що за допомоги UN RPP якісніше впроваджувати реформи, але треба тепер впливати на програмні документи на всіх рівнях для запровадження всіх новітніх підходів в офіційний навчальних процес. 

Зображення


Тетяна Красько, секретар Новгородської сільської ради м. Торецьк, зауважила на тому, навіщо впроваджувати інноваційні заходи в громадах, що на «лінії зіткнення», привела приклади наявних конфліктних ситуацій, що можуть виникати в реальному житті між органами місцевого самоврядування та громадою, бізнесом. Зауважила на тому, що культурна спадщина єднає громаду, але необхідно знати, як керувати процесами розвитку в цій сфері, а цих знань не хватає в маленьких громадах.

Зображення


Яна Синиця, координаторка проекту «Крива Лука — туристичне село», що біля м. Лиман Донецької області, фахівчиня з організації внутрішнього та «зеленого» туризму, дитячих та дорослих таборів. Розповідала про досвід співпраці з UN RPP від початку підтримки гранту ВПО за напрямком «соціальна єдність» та до зрісту та успіхів протягом двох років поспіль. В презентації показала, як розвиток туризму став успішним та пріоритетним завдяки ВПО в маленькій сільській громаді Крива Лука, про табори, меппінг маршрутів, брендування сувенірів та унікальних заходів і подій (http://greentour.dn.ua/about/). Зауважила на тому, що як щоб була змога отримати міжнародний досвід з розвитку громад за рахунок туристичного потенціалу та привабливості, то згуртовувати громаду, особливо навколо спадщини, креативного підходу до просторового планування, було б ще ефективніше, що загалом вплинуло б поступово і на показники економічного зростання громади.

Зображення


Оксана Корнєєва, керівник дитячого садка «МИР» з м. Костянтинівка, як спеціаліст по створенню інклюзивних просторів для дітей та впровадженню підходів універсального дизайну, прочитала присутнім міні-лекцію про те, як співпраця з UN RPP та іншими донорами допомагає створювати інклюзивні простори (ментально та фізично) для «особливих» дітей. На прикладі дитсадку «МИР» розкрила тему: «Роль активного громадянина в формуванні інклюзивного середовища за допомогою «універсального дизайну». Як почали співпрацювати з UN RPP та продовжили з іншими донорами на власному досвіді». Відмітила, що існує потреба в громадах саме спеціалістам розповідати про це та показувати власний практичний досвід, в тому числі й через маленькі міжобласні стаді-тури, про що просила подумати представників  UN RPP.

Зображення


Дарья Кондратьєва, з ГО «Пошук» м. Мирноград, розповіла про досвід співпраці з UN RPP та організацію цьогорічного наметового табору для молоді. 

Зображення


Галгаш Руслан, співкоординатор мультихабу GreenLab, Директор Інституту економіки та управління Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, аналітик молодіжних проектів, експерт з регіонального розвитку, медіатор, член експерименту UN RPP «створення регіональної мережі посередників». На КРС презентував досвід співпраці з UN RPP та відзначив "історії успіхів". Зауважив, на чому ще слід зосередитись у співпраці, назвав самим важливим та успішним проект «GrennLab» — для діалогів з владою та донорами http://ndo.lg.ua/places/250-dialohova-platforma-multykhab-greenlab.html. Зауважив на необхідності вивчення досвіду Нідерландів, наприклад, щодо роботи з конфліктами, толерантністю та діалогами з «незахищеними верствами» населення (біженці-ВПО, ЛГБТ, тощо...), враховуючи факти винесення «на поверхню» молоддю таких неоднозначних тем, як наприклад зміна полу та інше.

Зображення


Роман Власенко, голова Громадської організації «Центр стійкого місцевого розвитку «Синергія» м. Попасна, експерт з питань децентралізації, місцевого розвитку та стратегічного планування. На КРС прокоментував необхідність експерименту «Впровадження практик ефективного вирішення конфліктів через створення постійної геоінформаційної системи моніторингу, аналізу, оцінки і вирішення конфліктів», що розпочинається завдяки UN RPP в Луганській області. Навів приклади того, як вплинуло навчання медіаціїhttp://ndo.lg.ua/news/140-v-luhanskiy-i-donetskiy-oblastyakh-na-desyatok-rehionalnykh-mediatoriv-stalo-bilshe.html та розповів про власний досвід вирішення конфліктів в громадах.

Зображення

«Я хочу та буду займатися згуртуванням громади, миробудівництвом та вирішенням конфліктів професійно» — зауважив Роман.


Ірина Міхальова, юрисконсульт, ГО «АСР» та членкиня ЛОБО «Фонд громад Луганщини «Хорс», психолог, соціальний педагог, медіатор, висловилась в підтримку експерименту UN RPP щодо «регіональної мережі посередників». Розповіла присутнім про свій досвід у вирішенні конфліктів на локальному рівні, з урахуванням інклюзивних питань. Попросила присутніх підтримати ініціативу, як нагальну необхідність щодо можливості організації за допомоги UN RPP проходження членами та членкинями КРС базового курсу по фасилітації діалогу. 

Зображення


Ганна Самарська-Денищенко, керівниця ГО «Громадський дім» м. Рубіжне, спеціалістка з молодіжної проектної діяльності та роботи діалогових платформ, презентувала досвід роботи діалогового майданчику — «Громадський Дім» та запланований для реалізації за підтримки UN RPP проект «Створення інтерактивної медіа платформи «Діалог»/ Creating Interactive Media Platform “Dialogue”». Вона також провела незвичайну руханку з присутніми «Прянична розмальовка», щоб показати вплив арт-терапії на психоемоційний стан людини, чим зробила обстановку на серйозному КРС більш позитивною та дружньою.

Зображення

Присутні розговорились про те, що у сучасному житті є проблеми ментальної концентрації в вік інформаційних технологій та про те, що дає «Арт-мистецтво». Згадали про мурали https://svoi.city/read/monologi/38360/kak-hudozhnik-jan-ptushko-sozdajot-muraly-na-donbasse?fbclid=IwAR0Oih_Pb7qwhUP4aGThwoDiRSej1nXgFlDEvumzjOP8es-yLw_urMJRXpI

та «тиху вечірку» https://www.facebook.com/events/616357062140483/

інші креативні речі, що слід підтримувати та запроваджувати.

Сергій Митрохін, сертифікований спеціаліст Програми “Молодіжний працівник”, член ГО “Фундація простір”, фахівець з переговорного процесу, соціального посередництва та медіації, трансформації конфліктів, тренер по темам: права людини, толерантність, недискримінація, активне громадянство, волонтерський менеджмент, адвокація в ОТГ. Презентував проект «Академія діалогу», що реалізується за підтримки UN RPP. Підтримав необхідність проведення в м. Сєвєродонецьк акції «плогін», що обговорювалась на КРС.

Зображення


Олександр Сімоненко, член ГО «Луганський прес-клуб» з м. Сєвєродонецьк, розповів присутнім про значення медіа-підтримки в житті та діяльності кожного громадського діяча: фото репортажі, відео звіти, невеличкі статті для розміщення в соцмережах, онлайн-трансляції заходів. Висловив готовність консультувати та допомагати КРС щодо організації заходів, налагодження комунікацій з їх учасниками, допомогти оформленню просторів (особливо у сфері арт- та музичних івентів). Презентував досвід співпраці з UN RPP та нагадав про те, як UN RPP надає можливості радникам КРС для власного професійного зростання. Розповів про свій візит на блогер-форум у Дніпропетровськ(http://ndo.lg.ua/news/217-luhanski-hromadski-zhurnalisty-vzyaly-uchast-u-vseukrayinskomu-festyvali-bloheriv-dniprovskyy-po.html) та навчання в Медіа школі UN RPP http://ndo.lg.ua/news/196-media-shkola-dlya-zhurnalistiv-luhanskoyi-ta-donetskoyi-oblasti.html. Зауважив присутнім, як це допомогло в роботі та про те, що він вирішив описати історію кожної пари щодо участі в Фестивалі-конкурсі «Світ без обмежень» (історії розмістив тут:http://ndo.lg.ua/news/226-zaklykayemo-nashykh-odnodumtsiv-ob-yednatysya-sim-ya-bazyuk-ta-festyval-konkurs-svit-bez-obmezhe.html). Нагадав, що його навички та навички інших членів ГО «Луганський прес-клуб» можуть допомогти провести тренінги по медіа грамотності в громадах, наприклад за темами: «медіа, як інструмент просування громадської діяльності»; «написання статей та оформлення їх за допомогою фото та відео-матеріалів»; «як правильно зробити фото та відео репортаж».

Зображення

Олексій Артюх, медіа експерт інфо-порталу «Трибун», SMM-менеджер. На КРС презентував досвід співпраці з UN RPP у сфері медіа та медіа-ініціатив. Висловив бажання допомагати у висвітленні діяльності КРС, розповів про свій досвід та можливості проведення тренінгів і вокршопів.

Зображення

Валентина Колесник, заступниця директору Департаменту зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності, виступила з презентацію кращих практик співпраці департаменту з UN RPP. Нагадала про бренд «Луганщина. МОЯ». Розповіла про те, як Департамент надає сталість при впровадженні різних спільних донорських ініціатив у повсякденне життя. Розповіла про плани співпраці та клопотала КРС підтримати ініціативи щодо спільного проведення: 6-8.08.2019 «Семінарські сесії лекторів Дипломатичної академії імені Геннадія Удовенка при Міністерстві закордонних справ України у «GreenLab»» та 18.08.2019 Етно-Фестивалю в м. Сєвєродонецьк. Обидві ініціативи Департаменту отримали підтримку КРС.

Зображення

Станіслав Чорногор, голова «Фонду розвитку громади #go2frg» з міста Краматорськ висловив свої думки щодо етики поведінки з донорами громадських лідерів, що переходять в ранг «політиків». Було відмічено, що в ЗУ «Про державну службу» теж гарно етичні моменти прописані щодо політики та державних службовців. Але нагадав, що він особисто, вважає процесом росту той факт, коли громадський діяч переходить до політичної діяльності щоб більш ефективно просувати громадські ініціативи, напрацювання та зміни в процедури та політики органів влади та змінювати суспільство в цілому. Станіслав зауважив, що це краще виходить робити у статусі депутата міськради, наприклад, а ні звичайного громадського діяча. Він також зазначив, щодо етики взаємодії із донорами, що слід просто витримувати цю етику, не використовуючи особистий піар при досягненні результатів проектів, які реалізуватимуться за рахунок донорів.

Зображення

Світлана Агаджанян з ГО «Точка доступу» (м. Дружківка), експретка з питань місцевого розвитку громад та комунікацій, фасилітаторка діалогів, презентувала досвід співпраці з UN RPP в м. Дружківка та вплив роботи по створенню «Профіль громади» на планування діяльності в громадіhttps://druisp.gov.ua/novini/1981-rezultat-sumisnoji-roboti-u-druzhkivtsi-stvorenij-profil-gromadi.

Руслан Галгаш та Світлана Агаджанян прокоментували поїздку до Грузії, що відбулась завдяки UN RPP у червні цього року.

Крім того на зустрічі всі бажаючи не тільки презентували власні напрацювання, але й обговорювали, що ще разом можна зробити в партнерстві із Програмою ООН із відновлення та розбудови миру, обговорювали проблеми та дещо спланували. Все це увійде до протоколу зустрічі та обов'язково буде враховано в подальшій діяльності UN RPP в Луганській та Донецькій областях. 

Зображення

Однак, більша частина зустрічі все ж була присвячена презентаціям та напрацюванням експертів щодо впровадження експерименту «Впровадження практик ефективного вирішення конфліктів через створення постійної геоінформаційної системи моніторингу, аналізу, оцінки і вирішення конфліктів» та його обговоренням з радниками.

Про це більше тут за посиланням: http://dialog-ua.org/news/13-obhovorennya-zaupsku-pilotnoho-eksperymentu-stvorennya-systemy-monitorynhu-analizu-otsinky-ta-vyr.html

Наприкінці до зустрічі доєдналась Наталя Тарасенко, експертка з гендерних питань, голова ради Житомирської молодіжної громадської організації “Паритет”, яка показала присутнім буквально за декілька часів важливість теми: «Ґендерна рівність та конфлікти. Актуальність та базові поняття ґендерної теорії. Ґендерна рівність, як центральне місце у системі прав людини та цінностей Організації Об’єднаних Націй (ООН)». 

Зображення

Далі розбирались з фемінітивами, як засобом забезпечення соціальних прав жінок та ґендерної рівності та робили практичну вправу. Практична вправа пройшла дуже жваво, але слід зазначити, що і сама тренерка та  радниці-жінки з числа присутніх зазначили те, що чоловікам-радникам «є з чим працювати на майбутнє, бо останні показали себе не дуже гендерно-обізнаними та орієнтованими в сучасному суспільстві.

Зображення

Зустріч членів консультаційних груп (радників) з питань соціальної єдності Донецької та Луганської областей проводиться в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу та урядів Данії, Швеції та Швейцарії.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії та Японії.


Читайте наші новини на телеграм каналі

16:10
736
Немає коментарів. Ваш буде першим!