У Києві, луганські та донецькі активісти презентували виставку «Життя без обмежень» в Укрінформ

У Києві, луганські та донецькі активісти презентували виставку «Життя без обмежень» в Укрінформ

В Укрінформі відкрилася виставка світлин (фотографій) «Життя без обмежень», метою якої є сприяння інтеграції та соціальної реабілітації людей з інвалідністю, а також формування культури інклюзивності соціального життя в країні.

Фотовиставка «Життя без обмежень» реалізується в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру в партнерстві з Міністерством інформаційної політики України, за фінансової підтримки урядів Данії, Швеції і Швейцарії. Виставка світлин (фото) стала можливою за результатами проведення фестивалю-конкурсу «Світ без обмежень», який проходив в Донецькій та Луганській областях України в травні цього року. Подання фотографій має на меті сприяти інтеграції та соціальної реабілітації людей з інвалідністю, а також формування культури інклюзивності соціального життя в країні.

Зображення

Зображення

Організатори: Міністерство інформаційної політики України; Програма ООН із відновлення та розбудови миру.

Зображення

Учасники: 
Інна Сердюкова — заступник директора Департаменту соціального захисту населення Луганської ОДА; 
Людмила Василенко — завідуюча сектором з питань європейської інтеграції Міністерства інформаційної політики України; 
Ганна Борова — представник Програми ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP);
Світлана Фоміна — директор Державного центру реабілітації людей з інвалідністю «Донбас»; 
Надія Паламарчук — голова громадської організації організації «Донецька обласна організація інвалідів ВОІ СОІУ», м. Краматорськ; 
Микола Надуличний — голова Луганської обласної асоціації організацій людей з інвалідністю, м. Сєвєродонецьк.

Зображення

Модератор: Андрій Куликов — журналіст, радіоведучий.
Як повідомив український журналіст і радіоведучий Андрій Куликов, цей проект реалізується в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру в партнерстві з Міністерством інформаційної політики України, за фінансової підтримки урядів Данії, Швеції і Швейцарії.
«Фотографій трохи, але фарб і емоцій в них, людських осіб, освітлених цими емоціями, багато. Фотографія — це особливе мистецтво, воно символічно», — сказав Куликов.

Зображення

Фотовиставка створена за результатами фестивалю-конкурсу «Світ без обмежень», який проходив в Донецькій і Луганській областях України в травні 2019 року. У програмі були конкурси, майстер-класи, лекції. 

«Такі заходи вкрай необхідні, і ми думали над тим, що ще потрібно, щоб зробити наш світ доступним для всіх, мова йде не тільки про людей, які пересуваються за допомогою візків та інших засобів, але і всіх інших. Тому інклюзія — це дуже широке поняття. Ми намагаємося зараз робити так, щоб в кожній сфері, в кожному куточку, щоб в побуті кожного відчувалося, що цей світ повинен бути доступним для всіх », — сказала представниця Програми ООН із відновлення та побудови миру (UN RPP) Ганна Борова.

Зображення

На думку завідуючої сектором з питань європейської інтеграції Міністерства інформаційної політики України Людмили Василенко, і фестиваль-конкурс «Світ без обмежень» та однойменна фотовиставка потрібні українцям. «Ми зробили цю виставку для того, щоб популяризувати серед людей ось цей тренд рівних можливостей для всіх, щоб громадяни від співчуття до людей з інвалідністю перейшли до поваги. Адже саме так повинно бути», — сказала вона.

Зображення

Голова громадської організації «Донецька обласна організація інвалідів ВОІ СОІУ» Надія Паламарчук погоджується з необхідністю проводити такі заходи, а також виступає за активну підтримку людей з інвалідністю. 

Зображення

 «Я була дитиною з інвалідністю та на собі випробувала всі» переваги «цьому житті», — сказала вона і додала, що про людей з інвалідністю довгий час ніхто не дбав, а це велика кількість громадян, які потребують нормальних умовах існування. «В першу чергу ми повинні бачити людину, і тільки після його інвалідність. А часто відбувається навпаки. Наше завдання сьогодні — зробити все можливе, щоб змінити ситуацію», — підкреслила вона.

Зображення

Заступник директора Департаменту соціального захисту населення Луганської ОДА Інна Сердюкова погодилася з такою думкою. 
Зазвичай, додала вона, держава згадує про громадян з інвалідністю 3 грудня — в Міжнародний день людей з особливими потребами, в усі інші дні вони змушені піклуватися про себе самі. 

Зображення

«Ми звітуємо: укази, постанови, розпорядження, накази і так далі. Ми заповнюємо численні таблиці в офісах, кабінетах. А люди живуть, руйнуються сім'ї, від кого-то йдуть дружини, від кого-то — чоловіки», — сказала вона і додала, що так не повинно бути, нашим співвітчизниками потрібна реальна підтримка.

Зображення

Презентацію фотовиставки несподівано відвідала голова Фонду Порошенка Марина Порошенко. Вона закликала громадські організації та активістів об'єднатися і разом працювати заради того, щоб всі наші співвітчизники відчували себе в своїй державі однаково повноцінно, щоб не було ніяких перешкод. 

Зображення

«Я дякую всім тим небайдужих людей, які пов'язали своє життя з тим, щоб допомагати дітям з особливими потребами, людям з інвалідністю. Думаю, що таке громадський рух буде і надалі просувати до розвитку реформу інклюзивної освіти», — сказала вона.

Зображення

Протягом двох тижнів усі охочі можуть відвідати Укрінформ і ознайомитися з 18 фотографіями про життя людей з інвалідністю.
Джерело: Укрінформ 

https://www.ukrinform.ru/rubric-presshall/2736770-mir-bez-ogranicenij-prezentacia-fotovystavki.html

Запис ефіру прес-конференції можна подивитись тут:

Зауважимо, що Фестиваль-конкурс «Світ без обмежень» під час його п'ятиденних заходів в Луганській та Донецькій областях з 12 по 16 травня відвідало багато фотографів, серед яких й ті, що проходили в квітні цього року Медіа Школу, що була організована також Програмою ООН із відновлення та розбудови миру разом із Мінінформполітики та ГО «Донецький молодіжний дебатний центр». Та, потім, вже після Фестивалю, представники Міністерства разом з досвідченими спеціалістами відібрали найкращі фото та запропонували зробити таку фотовиставку «Життя без обмежень» саме в «Укрінформ». 

До відібраних фото увійшли:  

три фотографії ВІТАЛІЯ ШЕВЕЛЕВА — ось він тут на фото:

Зображення

Його фото під цікавими назвами низче:

Зображення

«Бо мене кохає фантастична жінка». Автор фото — Віталій Шевелев.

Зображення

«Ветерани пісенного фронту». Автор фото — Віталій Шевелев.

Зображення

«Кохання без обмежень». Автор фото — Віталій Шевелев.

Дві фотографії САШКА СІМОНЕНКА також попала на фотовиставку (Сашко ось тут на фото низче):

Зображення

Його фото:

Зображення

«Україночка». Автор фото - Сашко Сімоненко.

Зображення

«Життя, як воно є!». Автор фото — Сашко Сімоненко.

Ще, тринадцять фотографій увішли до фотовиставки, автор яких  -  АРТЕМ ГЕТЬМАН (він тут на фото нижче), 

Зображення

красуються на виставці фотографій, а точніше тепер правільніше українською «виставці світлин». Вони під яскравими назвами: «Яскраві і спортивні», «Магічна краса», «З патріотизмом у серці», «Любов окрилює»,  «Жіноча посмішка», «Світ традицій», «Дорога друзів», «Люди без обмежень», «Барви життя», «Козацький дух», «Пiснi для улюбленої», «Справжні емоції», «Драйв» .

Ці  «світлини», краще розглядати в оригіналі саме на цій фото виставці.

Тому йдемо до Укрінформу, що на Богдана Хмельницького, розглядаємо та пишаємось майстрами з'йомки та учасниками «Світ без обмежень» — будуємо цей Світ разом!

Зображення

«Яскраві і спортивні». Автор — Артем Гетьман.

Зображення

«Люди без обмежень». Автор — Артем Гетьман.

Зображення

«Барви життя». Автор — Артем Гетьман.

Зображення

«Козацький дух». Автор — Артем Гетьман.

Зображення

«Пісні для улюбленої». Автор — Артем Гетьман.

Зображення

«Справжні емоції». Автор — Артем Гетьман.

Зображення

«Драйв». Автор — Артем Гетьман.

Зображення«Ветерани пісенного фронту». Автор — Артем Гетьман.

Зображення

«Магічна краса». Автор — Артем Гетьман.

Зображення

«З патріотизмом у серці». Автор — Артем Гетьман. 

Зображення

«Любов окрилює». Автор — Артем Гетьман.

Зображення

«Жіноча посмішка». Автор — Артем Гетьман.

Зображення

«Світ традицій». Автор — Артем Гетьман.

Зображення

«Дорога друзів». Автор — Артем Гетьман.


Читайте наші новини на телеграм каналі

17:10
937
Немає коментарів. Ваш буде першим!