​Діалоги про інклюзію в різних сферах життя: як та навіщо? Хто буде рушійною силою змін?

​Діалоги про інклюзію в різних сферах життя: як та навіщо? Хто буде рушійною силою змін?

Розпочались в громадах Луганської області та ініційовані Громадською спілкою «Луганська асоціація організацій людей з інвалідністю» за підтримки локальних партнерів – органів влади «пілотних» громад: селища Біловодськ, міст: Попасна, Гірське, Золоте, Щастя та Станично-Луганського району.

Мета діалогів:

— з компетентними особами – представниками громад, обговорити проблеми побудови «інклюзивної громади» та людей з інвалідністю, сформувати конкретні шляхи щодо їх вирішення за участю кожного з активних присутніх а заходах;

— виявити, як мінімум по два активісти громад, що зможуть стати потенційними «інклюзивними громадськими радниками» майбутньої специфічної мережі та які в подальшому зможуть підвищити власний рівень знань щодо порозуміння питань сучасних трендів в сфері інклюзії в різних сферах життя населення та зможуть більш якісно займатись питаннями захисту прав людей з інвалідністю за принципом «знизу до верху» вже в рамках роботи новоствореної мережі.

Image

10 червня діалог відбувся в Біловодську, де були присутні представники соціальних закладів: освіти, медицини, соціального захисту населення, громадські активісти, у тому числі з числа людей з інвалідністю. Слід зазначити, що громада є об’єднаною територіальною, де вже багато напрацювань у сфері інклюзії впроваджується. Так, відкрито та діють 7 інклюзивних класів, де навчаються 15 дітей з інвалідністю, створюється інклюзивний ресурсний центр, впроваджені за рахунок місцевого бюджету ставки спеціалістів з соціального захисту та інклюзивної освіти. Є багато позитивних планів, наприклад вже запланована для розробки загальна «інклюзивна програма», яка буде стосуватися всіх сфер діяльності громади. Але, також існує ще багато проблем, особливо із фізичною доступністю та грамотністю спеціалістів, яким необхідна також і методична допомога, наприклад в розробці інклюзивних навчальних планів для дітей з інвалідністю та ін.

Image

На заході, Біловодська селищна рада відмітила досягнення дітей з інвалідністю, які перемогли у щорічному обласному Інклюзивному фестивалі «Панночки та лицарі Луганщини», що цього року відбувся в травні в м. Кремінна.

Image

Image

Слід зазначити, що після проведення відповідних заходів протягом цього тижня у всіх зазначених вище громадах, вже наступну зустріч потенційних членів мережі «інклюзивних громадських радників» вже планується організувати в липні в м. Сєвєродонецьк на тему: «Мотивація для співробітництва в мережі», де будуть обговорені питання: «навіщо єднатися та як діяти», мотивації співробітництва та активізація їх залучення в процеси прийняття рішень у спільну подальшу проектну діяльність.

Image

Паралельно на заходах проводиться анкетування, з метою виявлення першочергових потреб в громадах щодо створення «інклюзивного середовища».

Image

У зустрічі в Біловодській громаді, взяли участь і представники обласних установ — Департаменту соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації та Державного Фонду соціального захисту населення в Луганській області.

На зустрічі виявлені потреби допомоги громаді в технічному обстеженні популярних у людей з інвалідністю об’єктів, що планується зробити з технічним спеціалістом під час чергових візитів в громади. Також, Як було заначено учасниками зустріч в Біловодську, є потреба в організації додаткових для членів громади навчань з питань універсального дизайну, креативних методів навчання дітей та молоді та інше.

Image

В результаті зустрічей будуть підготовлені спеціальні аналітичні звіти, що стануть основою для організації відповідних подальших адвокасі-компаній щодо захисту прав людей з інвалідністю та поступового перетворення громад на «інклюзивні».

Біловодська громада під час зустрічі зробила виставу творчих робіт дітей з інвалідністю, на зайняття з якими поки, як було зазначено пердставниками громади на зустрічі, ще, нажаль, не хватає матеріалів та спеціальних приміщень для зайнять, можливості гуртуватися та обмінюватись думками, у тому числі й дорослим. 

ImageЦя ініціатива реалізується Громадською спілкою «Луганська асоціація організацій людей з інвалідністю» в рамках Проекту «Інклюзивна мережа громадських радників Луганської області» і фінансується Програмою ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP) в Україні. Програма ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP) — багатостороння донорська рамкова програма, яка спільно імплементується чотирьома партнерськими агентствами ООН (Програма розвитку ООН (ПРООН), ООН Жінки, Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація (FAO) у співпраці з урядом України. Програма працює у 5 областях: Донецькій, Луганській, Дніпропетровській, Запорізькій та Харківській, а також включає Програму з верховенства права, яка провадила активності у Житомирській області. В межах реалізації програми, були сформовані три компоненти роботи. Компонент ІІІ «Громадська безпека та соціальна згуртованість» спрямовує свою діяльність на поліпшення громадської безпеки, соціальної згуртованості, верховенства права та ґендерної рівності.

Image


Читайте наші новини на телеграм каналі

17:25
800
No comments yet. Be the first to add a comment!