Медіа Школа для журналістів Луганської та Донецької області

Медіа Школа для журналістів Луганської та Донецької області

Наприкінці квітня 2019 року пройшла Медіа Школа для журналістів Луганської та Донецької області. В цьому році вона проходила під гаслом: «Нові медіа-інструменти для впливу на суспільний діалог і соціальні процеси»

В Школі приймали участь 20 осіб з Донецької та Луганської областей.

Медіа Школа — це унікальна освітня програма для представників локальних медіа, журналістів, блогерів, представників громадських організацій.

Програма навчання Медіа Школи була складена, з огляду на потреби партнерів Програми Розвитку ООН, що обговорювалися на попередніх заходах та школах відповідної тематики.

Перши два дні збори та заходи Школи відбувались в місті Сєвєродонецьк.

Відвідали «Будинок ООН» та ознайомились з діяльністю Програми ООН із відновлення та розбудови миру, детально опрацювали правільні терміни та поняття, що використовуються в публічних повідомленнях о роботі напрямків Програми.

Зустрілись з представником Департаменту масових комунікацій Луганської облдержадміністрації, який на практиці продемонстрував декілька спільних партнерських онлайн-проектів.

Зображення

Другого дня учасники Школи працювали в Green_Lab, ознайомились з діалоговою платформою, обговорили, як створювати комфортне місце для спілкування, проведення прес-конференцій, тренінгів та інших діалогових заходів

Тут вже більше знайомились з практичними напрацюваннями регіональної журналістської спільноти. Під час самопрезентацій, краще ознайомилися з практичними навичками один одного та сформували чотири групи для подальшої роботи над соціальними відео-сюжетами, які планується підготувати під час практичного навчання.

Зображення

Вже по приїзду в місто Київ, де пройшло подальше навчання, в приміщенні ІнфоХабу Укрїнформу, учасників медіашколи привітали Віктор Мунтяну — керівник Програми ООН із відновлення та розбудови миру та Еміне Джапарова — перша заступниця міністра інформаційної політики України.

Зображення

З їх слів, зустріч команди учасників Медіа Школи з професіоналами своєї справи, спрямована на ознайомлення з базовими принципами, стандартами та інструментами роботи нових медіа, для того, щоб задіяти місцевих «провайдерів змін» до процесу реформ та підвищення рівня соціальної згуртованості в громадах Луганської та Донецької областей.

Наступні два дні група працювала з медіатренерами та отримала теоретичні знання.

Зображення

В останні три дні були практичні заняття.

Відвідали медіацентр Києво-Могилянської Академії де отримали живий і продуктивний Майстер-Клас на тему «Відеозйомки і інтерв'ю» від Сергія Поліщука, доцента Києво Могилянської Академії, Могилянської Школи журналістики, який розповів про теорію професійної відеозйомки: композиція кадру, поняття крупності планів, правила зйомки та інше

Зображення

І вже в останній день, у медіа-центрі Києво-Могилянської академії учасники навчилися створювати відеоролики та ознайомилися з програмою для відеомонтажу. Отримали базові поняття та основи режесури.

Важливо те, що учасники Медіа Школі, розділившись на чотири групи виконували практичне завдання. Проводили зйомку, безпосередньо на локаціях, визначених організаторами, для створення соціального відео. Теми завдань та специфіка локацій відповідали сучасним громадським трендам та вікликам суспільства.

І як результат навчання – в останній день відбулась презентація створених ролікив в яких розкриті теми інклюзивної освіти, соціальної активності людей похилого віку, залучення громадськісті до активності та згуртуванності над вирішенням спільних проблем та реалізації цікавих проєктів.

Зображення

Всі чотири комплексні видео можна подивитися на сайті «Громадськість Луганщини» у розділі «Відеозвіти» тут:

http://ndo.lg.ua/video

Дужі цікаві теми для своїх відео робіт обрали учасники, але всі вони відповідають приорітетам напрямку роботи Програми ООН з відновлення та розбудови миру на Сході України  - «соціальна єдність», а саме.

Перша група вирішила створити ролик про соціально відповідальних людей – учасників нашої медіа школи. Головними героями сюжету стали самі учасники. Для локації були обрані різні місця Києва. Та ось, що вийшло, у наступному відео:

Друга група розбиралась з питаннями гендерної рівності. Задля цього вони завітали до культурного простору “IZONE”: поговорили з працівниками та відвідали тематичну виставку, що наразі була представлена в просторі. Та ось, що вийшло, у наступному відео:

Третя група учасників Медіа Школи група вирішила розкрити тему людей похилого віку в Україні: їх проблеми, виклики та можливості. Героями сюжету стали місцеві активісти похилого віку. Для зйомки були обрані різні локації міста Києва. В цьому відео саме про це:

Четверта група учасників Медіа Школи намагалась розкрити тему інклюзивної освіти в Україні. Для локації для зйомок була обрана Загальноосвітня школа № 280 м. Києва, що має багато історій успіху в сфері інклюзивної освіти, а також має сучасне обладнання для реалізації цієї політики. В цьому відео саме про це:

Таким чином, за сім днів навчання, слухачі Медіа Школи взявши участь у креативних і насичених тренінгах, отримали знання, їх компетентність зросла та вже піднімає власну конкурентоспроможність, як громадських, соціально-відповідальних діячів та ЗМІ Східних областей вцілому.

Зображення

Загальний відео звіт за підсумками Школи можна побачити:

https://www.youtube.com/watch?v=UJLQb1NiPQc

Нагадаємо, що організаційну підтримку цьому заходу надали Міністерство інформаційної політики України, ГО «Донецький молодіжний дебатний центр» та Програма ООН із відновлення та розбудови миру (UNRPP) — багатостороння донорська рамкова програма, яка спільно імплементується чотирьома партнерськими агентствами ООН (Програма розвитку ООН (ПРООН), ООН Жінки, Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація (FAO) у співпраці з урядом України.Програма працює у 5 областях: Донецькій, Луганській, Дніпропетровській, Запорізькій та Харківській, а також включає Програму з верховенства права, яка провадила активності у Житомирській області. В межах реалізації програми, були сформовані три компоненти роботи. Компонент ІІІ «Громадська безпека та соціальна згуртованість» спрямовує свою діяльність на поліпшення громадської безпеки, соціальної згуртованості, верховенства права та ґендерної рівності.

Зображення


Читайте наші новини на телеграм каналі

11:55
535
Немає коментарів. Ваш буде першим!