В Луганській і Донецькій областях на десяток регіональних медіаторів стало більше.

В Луганській і Донецькій областях на десяток регіональних медіаторів стало більше.

96 годин повноцінного навчання основам медіації пройшли в тому числі і члени Консультаційної ради з питань соціальної єдності при ПРООН, які приїхали на спеціальний курс навчання в Харків в Центр Права і Посередництва за підтримки ПРООН.

Тепер в Луганській і Донецькій областях на десяток регіональних медіаторів стало більше. Навчання тривало блоками протягом двох місяців, але з розглядом парктичних кейсів та практикування придбаних навичків на рольових іграх та групових вправах.

Нагадаємо, що питання застосування медіації в Україні почали розглядатися ще в 90-х роках на базі неприбуткових громадських організацій. В в сучасності, медіація застосовується в Україні вже більш активно саме тепер для вирішення корпоративних, організаційних (між співробітниками), трудових, сімейних спорів і навіть в рамках кримінального судочинства.

На сьогоднішній час медіація є одним із найпопулярніших альтернативних способів врегулювання спорів (конфліктів) у розвинених країнах світу. Він передбачає залучення посередника (медіатора), який допомагає сторонам конфлікту налагодити процес комунікації, проаналізувати конфліктну ситуацію таким чином, щоб сторони самостійно змогли обрати той варіант рішення який задовольнить інтереси і потреби обох учасників спору. Медіація активно розвивається в країнах Європи, Австралії, США, а також формується на території країн пострадянського простору. Зокрема, в таких країнах як Білорусія, Росія, Казахстан вже є профільний закон, яким запроваджено інститут медіації та визначено правові засади надання послуг з медіації, практики мирного врегулювання спорів позасудовими методами, що забезпечує баланс взаємовідносин між судовою системою та інститутом медіації.

В Україні також, вже сформована мережа медіаторів-практиків та всі чекають, що Верховною Радою найближчим часом буде прийнято Закон України «Про медіацію». Експретна медіаційна спільнота вважає, що його прийняття розширить межі вирішення спорів альтернативними методами, дасть можливість сторонам врегулювати спір в позасудовому порядку, що сприятиме вдосконаленню в Україні механізмів захисту прав людини і громадянина вцілому. Важливо враховувати, що на відміну від судової процедури вирішення спору, в якій завжди є сторона яку не влаштовує рішення суду, в процедурі медіації сторони самостійно приймають рішення, яке задовольняє обох сторін спору.

Стандарти не формального Кодексу етики медіатора гласять, що медіатор повинен:

  • слугувати за путівник для поведінки медіаторів;
  • слугувати джерелом інформації для сторін спору;
  • підвищувати публічну довіру до медіації як ефективного засобу вирішення спорів,

та вони мають бути застосовані у всіх видах медіації.

Відповідно до кодексу, медіація — це будь-який процес, де дві або більше сторін погоджуються на залучення третьої сторони — надалі «медіатора» — щоб допомогти сторонам вирішити спір за допомогою угоди без судового рішення.

Спільнота небайдужих професійних медіаторів створила в Україні це — НАМУ ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «НАЦІОНАЛЬНА АСОЦІАЦІЯ МЕДІАТОРІВ УКРАЇНИ»

Всі, хто вступає до НАМУ, а також особи та організації, які бажають розвивати партнерську співпрацю, можуть розраховувати на підтримку та послуги Асоціації.

Медіації в Україні вже багато хто навчає професійно та ця інформація доступна тут:

http://namu.com.ua/ua/info/mediation/where-to-study/

Маленьке любительське відео на згадку про Школу Медіаціі 2018, яка пройшла в місті Харьків у Центрі Права і Посередництва https://www.facebook.com/pg/centerlawmediation/about/?ref=page_internal

за підтримки ПРООН:

Доречі, ефективність медіаційної процедури визнана Європейським Співтовариством, яке рекомендує її впровадження в якості основного методу альтернативного вирішення спорів на досудовому етапі та під час судового розгляду, що знаходить своє відображення в підписаній Україною Угоді про Асоціацію України з Європейським Союзом та Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами.

Нагадуємо, що Школу Медіації організовано за фінансової та організаційної підтримки Програми розвитку ООН / UNDP спільно з Центром Права і Посередництва / Center for Law & Mediation.

Зображення


Читайте наші новини на телеграм каналі

18:10
529
Немає коментарів. Ваш буде першим!