Індекс Євроінтеграційного економічного поступу регіонів України 2014-2019

Тип статті:
Авторська

Публікацію підготовлено Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень (https://pfirs.org/) та Асоціацією регіональних аналітичних центрів (https://pfirs.org/arttnet.html) в рамках проекту «Індекс євроінтеграційного економічного поступу: посилення підтримки громадянського суспільства у здійсненні проєвропейських економічних реформ у регіонах України» за фінансової підтримки програми «MATRA», що виконується в Україні Посольством Королівства Нідерландів.

В публікації Ви побачите динаміку показників в розрізі всіх областей України.

Image

Від початку дії Поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС минуло 4 роки. Понад те, ще у квітні 2014 року ЄС запровадив для України автономні торговельні преференції, щоб підтримати її економіку в період кризи. Крім торговельного режиму ПВЗВТ, українські експортери мали змогу продавати товари в ЄС у рамках Генеральної системи преференцій протягом ще двох років. Які ж результати принесли для вітчизняної економіки 5 років такого ліберального торговельного режиму? Загальнодержавна статистика свідчить про зростання експорту української продукції до ЄС протягом 2016-2018 рр. У 2018 р. цей географічний вектор займав майже половину (48,8%) від усіх зовнішньоторговельний поставок товарів та послуг з України. Зростання аграрного експорту до ЄС допомогло компенсувати збитки, що виробники зазнали від втрати ринку Російської Федерації. Компанії, які традиційно експортували до РФ, почали переорієнтовуватися на нові ринки, зокрема і на ринок ЄС. У результаті у 2018 році Україна стала четвертим за розміром постачальником сільськогосподарської та харчової продукції до ЄС та першою серед країн на Європейському континенті, експортують органічну продукцію до європейського ринку.

Індекс євроінтеграційного економічного поступу (ІЄЕП) – інтегральна величина, що відображає перебіг двох відносно відокремлених та водночас взаємопов’язаних процесів:

1.Поглиблення торговельно-економічних зв’язків регіонів України з ЄС розраховується на основі агрегування одиничних показників, котрі відображають досягнення першочергових завдань торговельно-економічної інтеграції з ЄС. (СТЕЗ)

2. Покращення інституційного середовища для імплементації реформ, передбачених Розділом IV Угоди про асоціацію “Торгівля і питання, пов’язані з торгівлею”, у регіонах України. (СІП)

Детально у публікації, яка розміщена нижче у PDF форматі:

Дивитися документ:
399
No comments yet. Be the first to add a comment!