RSS

Центри соціальної реабілітації (дітей з інвалідністю, ВІЛ та молоді) (8)

Центри соціальної реабілітації зусереджують свою увагу та діяльність на людині, що потрапила у важку життєву ситуацію, втрачає здатність самостійно організовувати власну життєдіяльність. 

Для відновлення особистністіх ресурсів індивіда або їх компенсації розробляється особлива інтегративна технологія - соціальна реабілітація. Вона покликана підвищити рівень соціального функціонування хворого або інваліда, будучи методом психосоціального впливу. Соціальну реабілітацію можна визначити, як комплекс заходів, спрямованих на відновлення зруйнованих або втрачених індивідом суспільних зв'язків та відносин внаслідок порушення здоров'я зі стійким розладом функцій організму (інвалідність), зміни соціального статусу (літні громадяни, біженці та вимушені переселенці (ВПЛ), безробітні тощо), девіантної поведінки особистості (неповнолітні особи, які страждають алкоголізмом, наркоманією та токсикоманією, які звільнилися з місць ув'язнення і т.п.). 

Об'єктами соціальної реабілітації можуть бути різноманітні групи людей - це окремі категорії населення, які потребують соціальної допомоги, в тому числі сім'ї, що опинилися в кризовій ситуації; неповнолітні громадяни, діти-інваліди; та їх батьки, діти-сироти; дорослі інваліди, люди похилого віку; підлітки з девіантною поведінкою; бездомні; біженці; мігранти, жінки і діти які зазнали насильства; неповнолітні матері і т.д.

Суб'єкти соціальної реабілітації - це такі спеціальні центри, у тому числі й для дітей і молоді. 

Однак, й держава в цілому, громадські та громадсько-політичні об'єднання, фонди, конфесії, органи місцевого самоврядування, професіонали соціальної роботи, тобто соціальні суб'єкти, які беруть участь у реалізації програм соціальної реабілітації, у наданні допомоги та підтримки людині, що потрапила в складну життєву ситуацію. 

Немає елементів для відображення

Категорії

Новини НДО

12 березня 2020 року в залі Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів пройшов круглий стіл.
В м. Сєвєродонецьку закінчилася акція "Лист Діду Морозу" благодійного фонду "МИЛОСЕРДЯ"
31 січня 2020 року на молодіжній платформі "Вільний простір" Кризького СБК відбулись загальні збори мешканців села Кризьке.
Сьогодні на заході в готелі «Мир» Проєкт USAID "Економічна підтримка Східної України" та «Демократичне врядування у Східній Україні» презентували результати оцінки доступності державних послуг для людей з інвалідністю в Донецькій та Луганській областях.
Коротка хронологічна Історія успіха реалізованого завдяки UN RPP протягом минулого року проєкту, що надав старт багатьом коирсним суспільству інклюзивним ініціативам.
Опитування «Інклюзивність - Універсальний дизайн - Соціальне єднання» тривало протягом вересня 2019 року та проводилось під час відвідування активістами різноманітних заходів проекту.