RSS

Центри соціальної реабілітації (дітей з інвалідністю, ВІЛ та молоді) (8)

Центри соціальної реабілітації зусереджують свою увагу та діяльність на людині, що потрапила у важку життєву ситуацію, втрачає здатність самостійно організовувати власну життєдіяльність. 

Для відновлення особистністіх ресурсів індивіда або їх компенсації розробляється особлива інтегративна технологія - соціальна реабілітація. Вона покликана підвищити рівень соціального функціонування хворого або інваліда, будучи методом психосоціального впливу. Соціальну реабілітацію можна визначити, як комплекс заходів, спрямованих на відновлення зруйнованих або втрачених індивідом суспільних зв'язків та відносин внаслідок порушення здоров'я зі стійким розладом функцій організму (інвалідність), зміни соціального статусу (літні громадяни, біженці та вимушені переселенці (ВПЛ), безробітні тощо), девіантної поведінки особистості (неповнолітні особи, які страждають алкоголізмом, наркоманією та токсикоманією, які звільнилися з місць ув'язнення і т.п.). 

Об'єктами соціальної реабілітації можуть бути різноманітні групи людей - це окремі категорії населення, які потребують соціальної допомоги, в тому числі сім'ї, що опинилися в кризовій ситуації; неповнолітні громадяни, діти-інваліди; та їх батьки, діти-сироти; дорослі інваліди, люди похилого віку; підлітки з девіантною поведінкою; бездомні; біженці; мігранти, жінки і діти які зазнали насильства; неповнолітні матері і т.д.

Суб'єкти соціальної реабілітації - це такі спеціальні центри, у тому числі й для дітей і молоді. 

Однак, й держава в цілому, громадські та громадсько-політичні об'єднання, фонди, конфесії, органи місцевого самоврядування, професіонали соціальної роботи, тобто соціальні суб'єкти, які беруть участь у реалізації програм соціальної реабілітації, у наданні допомоги та підтримки людині, що потрапила в складну життєву ситуацію. 

Немає елементів для відображення

Категорії

Новини НДО

Міжнародний день людей з інвалідністю спрямовано на привернення уваги до проблем цієї категорії суспільства
Батьки з Громадської організації "Діа-Світ" допомагали своїм дітям творити власноруч новорічну красу
Допоможемо дітям виконати новорічну дитячу мрію!
Благодійний захід, присвячений Всесвітньому дню боротьби з цукровим діабетом
ГС " Луганська Асоціація організацій осіб з інвалідністю" разом з головним інжінером МПП "Інтелект" приїхали до Біловодську.
Східний Форум із питань інклюзії задля посилення соціальної єдності, культури миру та справедливості відбувся 25-26 вересня 2019 в м. Харків.
Радник Голови «Луганської Асоціації організацій осіб з інвалідністю»з питань інклюзії по місту Золоте, Юрист ГО «Східна надія» Артур Пряділя, провів виїзну консультаційну зустріч з мешканцями міста.
У Міжнародній День Жестової мови був проведен другий партнерський заход в рамках проекта «Інклюзивна мережа радників Луганськой області»
У Луганській області проходить проект ПРООН «Інклюзивна мережу радників Луганській області».