Центри соціальної реабілітації (дітей з інвалідністю, ВІЛ та молоді) (8)

Центри соціальної реабілітації зусереджують свою увагу та діяльність на людині, що потрапила у важку життєву ситуацію, втрачає здатність самостійно організовувати власну життєдіяльність. 

Для відновлення особистністіх ресурсів індивіда або їх компенсації розробляється особлива інтегративна технологія - соціальна реабілітація. Вона покликана підвищити рівень соціального функціонування хворого або інваліда, будучи методом психосоціального впливу. Соціальну реабілітацію можна визначити, як комплекс заходів, спрямованих на відновлення зруйнованих або втрачених індивідом суспільних зв'язків та відносин внаслідок порушення здоров'я зі стійким розладом функцій організму (інвалідність), зміни соціального статусу (літні громадяни, біженці та вимушені переселенці (ВПЛ), безробітні тощо), девіантної поведінки особистості (неповнолітні особи, які страждають алкоголізмом, наркоманією та токсикоманією, які звільнилися з місць ув'язнення і т.п.). 

Об'єктами соціальної реабілітації можуть бути різноманітні групи людей - це окремі категорії населення, які потребують соціальної допомоги, в тому числі сім'ї, що опинилися в кризовій ситуації; неповнолітні громадяни, діти-інваліди; та їх батьки, діти-сироти; дорослі інваліди, люди похилого віку; підлітки з девіантною поведінкою; бездомні; біженці; мігранти, жінки і діти які зазнали насильства; неповнолітні матері і т.д.

Суб'єкти соціальної реабілітації - це такі спеціальні центри, у тому числі й для дітей і молоді. 

Однак, й держава в цілому, громадські та громадсько-політичні об'єднання, фонди, конфесії, органи місцевого самоврядування, професіонали соціальної роботи, тобто соціальні суб'єкти, які беруть участь у реалізації програм соціальної реабілітації, у наданні допомоги та підтримки людині, що потрапила в складну життєву ситуацію. 

Немає елементів для відображення

Категорії

Новини НДО

Проведено обстеження архітектурної доступності для маломобільних груп населення та людей похилого віку в м. Гірське.
Місто Попасна. В цьому місті теж є проблеми з доступом маломобільних груп населення та осіб з инвалідністю.
Рухаємося далі з громадським моніторингом доступності об'єктів для людей з інвалідністю та людей похилого віку, для забезпечення зручностей для будь-яких людей в рамках концепції «універсального дизайну».
​Луганська Асоціація організацій осіб з інвалідністю продовжуе працю в рамках реализації проекту "Інклюзівна мережа Громадського радніків Луганської області."
Спеціальну першу мотиваційну зустрічі-навчання для мережі "інклюзивних громадських радників" вирішили цього разу провести в м. Сєвєродонецьк на тему: «Мотивація для співробітництва в мережі. Навіщо єднатися та як діяти».
У Києві, луганські та донецькі активісти презентували виставку «Життя без обмежень» в Укрінформ