Центри соціальної реабілітації (дітей з інвалідністю, ВІЛ та молоді) (8)

Центри соціальної реабілітації зусереджують свою увагу та діяльність на людині, що потрапила у важку життєву ситуацію, втрачає здатність самостійно організовувати власну життєдіяльність. 

Для відновлення особистністіх ресурсів індивіда або їх компенсації розробляється особлива інтегративна технологія - соціальна реабілітація. Вона покликана підвищити рівень соціального функціонування хворого або інваліда, будучи методом психосоціального впливу. Соціальну реабілітацію можна визначити, як комплекс заходів, спрямованих на відновлення зруйнованих або втрачених індивідом суспільних зв'язків та відносин внаслідок порушення здоров'я зі стійким розладом функцій організму (інвалідність), зміни соціального статусу (літні громадяни, біженці та вимушені переселенці (ВПЛ), безробітні тощо), девіантної поведінки особистості (неповнолітні особи, які страждають алкоголізмом, наркоманією та токсикоманією, які звільнилися з місць ув'язнення і т.п.). 

Об'єктами соціальної реабілітації можуть бути різноманітні групи людей - це окремі категорії населення, які потребують соціальної допомоги, в тому числі сім'ї, що опинилися в кризовій ситуації; неповнолітні громадяни, діти-інваліди; та їх батьки, діти-сироти; дорослі інваліди, люди похилого віку; підлітки з девіантною поведінкою; бездомні; біженці; мігранти, жінки і діти які зазнали насильства; неповнолітні матері і т.д.

Суб'єкти соціальної реабілітації - це такі спеціальні центри, у тому числі й для дітей і молоді. 

Однак, й держава в цілому, громадські та громадсько-політичні об'єднання, фонди, конфесії, органи місцевого самоврядування, професіонали соціальної роботи, тобто соціальні суб'єкти, які беруть участь у реалізації програм соціальної реабілітації, у наданні допомоги та підтримки людині, що потрапила в складну життєву ситуацію. 

Немає елементів для відображення

Категорії

Новини НДО

Зустріч «Громадський бюджет Сєвєродонецька" зібрала журналістів, переможців та організаторів однойменного конкурсу.
Майже два тижні провела команда українських активістів з числа молоді у міжнародному молодіжному обмнінному візиті в рамках проекту Erasmus + «DigiDialogue in Multicultural Communities» у гірському місті Вірменії Діліжан.
25 червня 2018 року відбулась зустріч керівництва Агенції регіонального розвитку Луганської області з делегацією політичних радників посольств країн-членів ЄС, акредитованих в Україні.
​Євроінтеграційні шляхи Луганщини обговорювали в Сєвєродонецьку журналісти в рамках дискусії «Єврошлях України: Луганський вимір».
Яскраве свято із запуском у небо українського прапора.
​Громадська організація Дивокрай-2008 у 2018 році приймає участь в проектах міні ініціатив.
Журналісти регіональних видань області, представники громадських організацій, що працюють в рамках соціальної єдності та примирення, зібрались у Сєвєродонецьку для обговорення розвитку прес-клубу.
Проблеми і перспективи роботи громадського транспорту розглядали в Сєвєродонецьку
​Як правильно вирішувати повсякденні фінансові питання? Як ефективно управляти особистими коштами та уникати фінансових пасток? Про це та багато іншого ви зможете дізнатись на тренінгу «Фінансова обізнаність для молоді».