День Гідності та Свободи у ДОЕНЦ

Головна мета заходів, присвячених Дню Гідності та Свободи, - показати, наскільки важливим є почуття власної гідності у кожної окремої людини та народу в цілому. Пояснити, що лише повага до себе може стати рушійною силою великих змін. Посягання на гідність - ось що має турбувати по- справжньому. Про це необхідно говорити з дітьми, щоб виховати свідоме покоління.

На світовому рівні цей день почали відзначати не так давно - у 2006 році. Ідея Дня Гідності полягає в необхідності навчитися усвідомлювати та берегти гідність як основну цінність сучасної людини.

Указом Президента України від 13 листопада 2014 року, з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного та майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року-лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору, установити в Україні День Гідності та Свободи, який відзначати щорічно 21 листопада.

Як сьогодні будуть виховані діти – таким завтра буде майбутнє України. Головне завдання – допомогти дитині зрозуміти значення власної гідності, необхідності боротися за неї, навіть якщо для цього доведеться заплатити високу ціну. Варто розвіювати стереотип, що це поняття – книжне і фактично не застосовується у житті. Задля сприяння вихованню нового соціально свідомого покоління з почуттям власної значимості про це необхідно говорити.

В межах заходів до Дня Гідності та Свободи завідувачка відділом організаційно-масової роботи Донецького обласного еколого-натуралістичного центру Аліна Касьянова проводила онлайн-зустріч. На зв'язку з вихованцями та педагогами Центру був Заруднєв Ігор Олегович (підполковник, начальник прес-служби прикордонного загону м. Краматорськ №23/82).

Пан Ігор розказав вихованцям про себе: про навчання в університеті та про військову службу.

Діти поділилися своїм розумінням понять «свобода» та «гідність» та обговорили приклади історичних постатей, з якими асоціюються прояви гідності чи бажання свободи. А ще розказали власні історії гідності. Наприклад, можна допомогти молодшій сестрі з домашнім завданням, щоб завтра вона не отримала поганої оцінки; поспілкуватися з однокласником, якого всі ігнорують, спитати, що його цікавить.

На завершення обговорили принципи гідності людини.

Насправді важливо зрозуміти, що цінність не в датах. Цінність в особистісному розвитку, в цінуванні власних прав та свобод. Бути вільним та мати почуття гідності - означає не перекладати відповідальність за своє життя на когось. 

17:38
Краматорск, сел. Шабельківка, вул. Волгодонська, 22
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!