Засоби індивідуального захисту – медичні маски, доставлено на допомогу в Станицю-Луганську

Вже в найближчий час ми доставимо маски в територіальні центри соціального обслуговування та центри надання соціальних послуг та вручимо безпосередньо тим працівникам, які щодня і щогодини піклуються про самотніх людей поважного віку, про осіб з інвалідністю, про тих, кому і так-то було нелегко всі ці роки поки триває війна, а в умовах карантину під час коронавирусу - стало, часом, просто нестерпно важко.

Але як же непросто було організувати цей вантаж! Чому саме в ці установи? Все просто...
Кожен день саме соціальні робітники стукають у двері осель своїх підопічних і приносять їм такі необхідні продукти, ліки, допомагають по господарству, просто відвідують щоб поговорити з одинокою людиною, щоб вона відчула себе не такою самотньою, хоча б на недовгий час, хоча б на лічені хвилини.
Багато літніх людей самотні та, на жаль, часто самотні при рідних дітях та онуках, які покинули їх в постійній гонитві за кар’єрою та пошуках кращого життя. В них залишилась лише надія тільки на цих «государєвих» людей.
Робота в умовах карантину це складно, але ж, крім усього іншого, соціальних робітників перш за все треба захистити від підступної хвороби. Їм доводиться щодня спілкуватися з десятками людей у віці 60 плюс і дуже важливо нести від одного до іншого естафету здоров'я, а не навпаки! І це значить, що треба постійно міняти засоби захисту.
Але ж ми всі знаємо, що в аптеках зараз є труднощі з масками - або вдень з вогнем не знайдеш всього цього, або, якщо є, то за шаленим цінами! Особливо для людини, яка виконує свої службові обов’язки у вкрай важких умовах і отримує за це мінімальну зарплатню.

Що робити? Де шукати допомоги, щоб допомогти тим, хто є ангелом-хранителем для сотень одиноких стареньких людей?
Я звернувся до очільника області, пана Сергія Гайдая. Він не став віддавати розпорядження, видавати накази, переглядати бюджетні кошториси. Буквально через пару годин, ввечері, вирішив це питання - на банківський рахунок нашої Асоціації були переведені гроші.
Ми відразу ж зв'язалися з постачальниками і із Харкова вже їдуть сотні коробок з медичними масками. Це означає, що завтра-післязавтра тисячі масок особисто відвезу в територіальні центри Кремінної та Новоайдара, Станиці Луганської та Щастя, Попасної та Сватово... Словом, у всі до одного територіальні центри області. Люди отримають десятки, сотні захисних масок, щоб не "економити" на власному здоров’ї, вчасно їх міняти і захищеними йти за адресами тих, хто в першу чергу потребує допомоги.
Припускаю, що зараз хтось почне насміхатись - мовляв, глава області піариться на таких справах. Нехай! Мені дуже імпанує, його відповідь на такі випади диванних "дотепників": нехай це буде приклад.
Якщо б наші місцеві багатії, "міцні господарники", заможні мандрівники по закордонах, зараз зважилися б (нехай навіть у рамках піару!) трошки витратитися на допомогу тим, хто живе поруч і ходить з ними одними вулицями, їм це зарахувалося б!
Бо тільки ставши щедрішими й уважнішими до потреб один одного, ми разом зможемо перемогти біду.
Мені б дуже хотілося побільше чути і читати про такі вчинки, як про те, що робить Сергій Гайдай для простих людей, лікарень, інтернатів і от зараз для територіальних центрів.
Може, тоді хвороба відступила б скоріше від нашої рідної Луганщини.

Микола Надулічний - голова ГС "ЛАООІ"

Разом:
Луганська обласна державна адміністрація Микола Надулічний Новоайдарський Терцентр Станично-Луганський територіальний центр соціального обслуговуванняНовоайдарський Терцентр

18:55
Северодонецк, Гвардійський проспект, 30/1 - 101
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!