Міжнародний день людей з інвалідністю круглий стіл на тему «Життя без обмежень»

Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю. Проведення цього дня спрямовано на привернення уваги до проблем цієї категорії суспільства, захист їх гідності, прав та благополуччя, на переваги, які отримує суспільство від участі людей з інвалідністю в політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Цей день – день підведення підсумків зробленого для цієї категорії громадян, аналізу фактичного становища людей з інвалідністю в суспільстві і визначення планів щодо поліпшення їх життєвого рівня.

В рамках відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю проведено круглий стіл на тему «Життя без обмежень»в приміщенні Луганського обласного академічного українського музично - драматичного театру при організаційній та фінансовій підтримці Департаменту соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації, Програми ООН відновлення та розбудови миру (UN RPP) та Громадської спілки "Луганська асоціація організацій осіб з інвалідністю». В заході взяли участь представники структурних підрозділів облдержадміністрації,помічник Народного депутата України Максима Ткаченко Ірина Забашта,

лідери та активісти громадських організацій людей з інвалідністю, батьки дітей з інвалідністю, спортсмени Луганського регіональний центр "Інваспорт" - переможці змагань різного рівня, керівники центрів соціальної реабілітації області, соціальні та міжнародні партнери.

З вітальними словами виступили: заступниця голови обласної державної адміністрації Катерина Безгинська, директор Департаменту соціального захисту населення Луганської ОДА Елеонора Поліщук. спеціалістка з питань соціальної єдності Програми ООН із відновлення та розбудови миру Ганна Борова, голова ГС «ЛАООІ» Микола Надулічний.

Під час заходу в рамках проекту «Інклюзивна мережа громадських радників Луганської області», що виконувався за підтримки програми Програми ООН із відновлення та розбудови миру було підписано Угоду про співпрацю між Громадською спілкою "Луганська асоціація організацій осіб з інвалідністю"та  інклюзивними громадськими радниками ( Лисичанськ, Станиця Луганська, Щастя, Золоте, Гірське, Попасна, Старобільськ, Біловодськ).

 Про підвищення інклюзії для людей з інвалідністю в різних сферах суспільного життя, побудова толерантного суспільства та справедливого партнерства, заснованого на принципах захисту прав людини, гендерної рівності, побудови інклюзивних та доброчесних інституцій, про досвід Луганщини в цьому напрямку та реалізовані протягом року проєкти Програми ООН із відновлення та розбудови миру розповіла спеціалістка з питань соціальної єдності Програми ООН із відновлення та розбудови миру Ганна Борова.

Елеонора Поліщук, директор Департаменту соціального захисту населення звітувала разом з соціальними партнерами - Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю, Обласним центром зайнятості, Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Луганській області, перед активом громадськості з числа людей з інвалідністю області про проведену протягом року роботу по соціальному захисту людей з інвалідністю, окресливши під час звіту коло нагальних питань, які потребують вирішення- рівень реабілітації та санаторно-курортного лікування, проблеми працевлаштування, низький рівень всіх видів доступності - від інформаційної до архітектурної тощо.

З промовами також виступали: співробітниця з питань верховенства права Програми ООН із відновлення та розбудови миру Анна СТОРОЖЕНКО ,

від Національної поліції України Ірина Ломкова, старший інспектор з особливих доручень управління забезпечення прав людини Національної поліції України, Денис Скляніченко - начальник сектору міжнародного поліцейського співробітництва Головного управління НП в Луганській області; Назар Наталуха інспектор відділу зв'язку управління патрульної поліції в Луганській області, директор Комунального закладу" Луганський регіональний центр з фізичної культури і спорту інвалідів "Інваспорт" Юрій Кравченко,

директор Луганського обласного центру зайнятості Сергій Болотський,

 Наталья Чібрісова директор Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю,

директор Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області Наталія Машко.Також на заході були присутні представники ГО УТОС Юлія Нагорянська,

ГО УТОГ та учасники Дефлімпійськіх ігр. Присутні люди з інвалідністю з порушеннями слуху змогли спілкуватись за допомоги перекладача жестової мови.

Говорити про соціальний захист та допомогу людям з інвалідністю в Україні престижно і про це говорять практично всі. Але, на превеликий жаль, далеко не всі переходять від слів до справи.ГС «Луганська Асоціація організацій осіб з інвалідністю» щиро вдячна всім, хто не залишається осторонь від проблем маломобільних груп населення і на ділі доводить, що в Україні є доброчинці, для яких благодійність не є разовою акцією, а щоденною кропіткою діяльністю.Висловлюємо слова подяки директорові театру Луганському обласному академічному українському музично - драматичному театр м. Сєвєродонецьк пану Сергію Дорофєєву та всьому колективу за Ваші добрі справи, постійну турботу та допомогу.

Гостем нашого круглого столу стала обрана цього року міс Всеукраїнського конкурсу «Краса без обмежень – 2019», Олена Корабльова вона зазначила: «В єдності наша сила, коли ми об'єднуємося заради загальної мети» та подякувала всім організаторам, спонсорам, конкурсу-фестивалю ''Світ без обмежень'', який проводився цього року в місті Сєвєродонецьк, завдяки співпраці та підтримки Луганської та Донецької облдержадміністрацій. Всеукраїнського конкурсу краси для дівчат з інвалідністю ''Краса без обмежень - 2019'', учасникам цих заходів, Луганській та Донецькій облдержадміністраціям, всій команді Програми розвитку ООН з відновлення та розбудови миру, Ганні Боровій-раднику з примирення та соціальної згуртованості програми розвитку ООН з відновлення та розбудови миру, голові Луганської Асоціації організацій осіб з інвалідністю Миколі Надулічному, голові Донецької обласної організації осіб з інвалідністю Надії Паламарчук, директору Благодійного фонду ''Нескорені'' Оксані Кононець, Світлані Фоминій - директору центра комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю ''Донбас''.

- «Якщо ми - Луганська та Донецька області разом співпрацюємо, ми зможемо все і навіть більше!»-закінчила свій виступ Олена Корабльова.

Дякуємо за виступ Театральному гуртку людей з інвалідністю «Ми разом» Сєвєродонецького міського Центру дитячої та юнацької творчості (художній керівник Тімощенко Татьяна). Наші юні талановиті гості поїхали додому з солодкими подарунками від Сімейного фермерського господарства "Своя пасіка".

Переймаючись буденними проблемами, ми повинні замислитися над непростою долею людей з інвалідністю і не тільки у цей день, а й протягом цілого року не забувати про те, що поруч з нами живуть люди з вадами здоров’я і вони потребують допомоги і уваги. Захищаючи гідність людей з інвалідністю ми захищаємо своє людське обличчя. Інвалідність – це не вирок. Практика показує, що люди з інвалідністю стають повноцінними і високо ефективними членами суспільства, відмінними фахівцями, соціально активними і життєствердними людьми, які надихають багатьох, в тому числі і абсолютно здорових членів нашого суспільства.

Висловлюємо вдячність всім, хто опікується о людях з інвалідністю, адже надання їм щоденної підтримки й допомоги – реальний вияв милосердя, людяності та любові до ближнього. Нехай ваша щоденна турбота допомагає мужнім людям забувати про труднощі, а їх серця наповнюються теплотою і впевненістю в завтрашньому дні.

Попереду ще багато чого цікавого...

13:04
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!

Категорії

Новини НДО

12 березня 2020 року в залі Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів пройшов круглий стіл.
В м. Сєвєродонецьку закінчилася акція "Лист Діду Морозу" благодійного фонду "МИЛОСЕРДЯ"
31 січня 2020 року на молодіжній платформі "Вільний простір" Кризького СБК відбулись загальні збори мешканців села Кризьке.
Сьогодні на заході в готелі «Мир» Проєкт USAID "Економічна підтримка Східної України" та «Демократичне врядування у Східній Україні» презентували результати оцінки доступності державних послуг для людей з інвалідністю в Донецькій та Луганській областях.
Коротка хронологічна Історія успіха реалізованого завдяки UN RPP протягом минулого року проєкту, що надав старт багатьом коирсним суспільству інклюзивним ініціативам.
Опитування «Інклюзивність - Універсальний дизайн - Соціальне єднання» тривало протягом вересня 2019 року та проводилось під час відвідування активістами різноманітних заходів проекту.