ГО "Чмирівський Світанок"

ГО "Чмирівський Світанок"
ГО "Чмирівський Світанок" 0ГО "Чмирівський Світанок" 1ГО "Чмирівський Світанок" 2ГО "Чмирівський Світанок" 3ГО "Чмирівський Світанок" 4ГО "Чмирівський Світанок" 5
Громадська організація «ЧМИРІВСЬКИЙ СВІТАНОК» досвідчена громада. Створена на загальних зборах громади 04.05.2009 в межах розповсюдження методології Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» 1 фаза, після чого вже 26.05.2009 була зареєстрована ГО «Чмирівський світанок» зі статусом громадської організації.

Організація має сталий досвід та практику розробки, супроводу, реалізації складних проектів на умовах змішаного фінансування з залученням грантових коштів. У партнерстві з МРГ I реалізували два мікропроекти «Енергозберігаючі заходи в ДНЗ «Топольок» (заміна вікон та дверей)», «Енергозберігаючі заходи в ДНЗ «Топольок» (заміна та утеплення покрівлі)». Організація є локальним партнером ГО «Агентство стійкого розвитку Луганського регіону» на підставі окремого Меморандума, що діє з 2010 року після допомоги АСР в розробці першої сільської Стратегії розвитку в Луганській області. У партнерстві АСР та місцевої громадськості реалізовано проекти щодо покращення умов в дитячому садку http://www.open.lg.ua/proekti?task=view&id=ID_214; обмінні візити http://open.lg.ua/proekti.html?task=view&id=ID_505...; щодо стратегічного планування та розвитку села http://www.open.lg.ua/proekti?task=view&id=ID_232 та інші. Розроблено перший бренд та буклет села Чмирівка для його промоції issuu.com/ngolrasd/docs/booklet_chmyrivka .

Активісти громадської організації співпрацюють з Луганським обласним Ресурсним Центром ПРООН з 2008 року. Та за роки існування розбудували власний Сільський Ресурсний Центр громад до рівня демонстраційного в області. Громада визнана, як демостраційна з 2010 року Програмою розвитку ООН.  Розробили Стратегію розвитку села, яку за підтримки міжнародних Фондів та організацій переглядають з урахуванням особливостей реформування в об’єднану територіальну громаду (http://chmyrivska-gromada.gov.ua/strategiya-rozvitku-gromadi-09-36-10-12-12-2017/ ).

Члени громадської організації постійно демонструють здатність до самостійної діяльності, актив організації намагається впроваджувати додаткові точкові ініціативи ( 5 ініціатив за 2017 рік на загальну суму 27000 грн), наприклад актив ГО «Чмирівський світанок» прийняв активну участь в проведенні суботників та свят для дітей, а саме члени ГО приймали участь:

у святкуванні Дня людини похилого віку (були закуплені за кошти членів ГО подарунки на конкурси в розмірі 2005 грн.) в суботнику “За чисте довкілля” (вартість робіт членів громади прирівнюється до 3000 грн. в грошовому еквіваленті)у проведенні травневих свят (залучення транспорту спонсорів на вивіз сміття на суму 500 грн.);у благодійних акціях, на кошти спонсорів ГО у розмірі 1200 грн були закуплені подарунки ветеранамв районній спартакіаді « Сільські спортивні ігри”. Рівень представництва в ГО достатній. Постійні члени ГО: організація налічує 51 постійних члена, у тому числі чоловіки- 11 осіб і 40 жінки. Забезпечено представництво в організації від домогосподарств усіх вісьмох населених пунктів. Стан розвиту громадської організації високий. За даними моніторингу зрілості організації 03.05.2017 року оцінка ГО становить 93 балів. Показник індексу зрілості становить 93 %, що є високою оцінкою.

Перший діалог у рамках Проекту ЄС/ПРООН (СВА- І)  в громаді відбувся 22.05.2009 року підчас проведення сільського семінару представлення Проекту СВА І. Збори ГО відбулись 35 разів з дати заснування. Всі рішення фіксуються у відповідних проколах загальних зборів.

Участь у тренінгах Проекту СВА та RPP активу ГО «ЧМИРІВСЬКИЙ СВІТАНОК»:

14.05.09. «Ефективні комунікації» ;

28.05.09 «Ефективне управління організацією громади (організаційний менеджмент та планування)» ;

26.06.09 «Підготовка МПП рамках Проекту МРГ-ІІ»;

18.10.09 «Фінансові аспекти діяльності ОГ»;

20.10.09 «Залучення грантових коштів та інвестицій»;

17.01.2017 «Мобілізація громад»;

13.04.2017 «Фандрайзинг. Можливості залучення додаткових коштів у громаду»;

07-08.06.2017 «Підготовка та впровадження мікропроектів, спрямованих на розбудову мережі Центрів надання адміністративних послуг за методологією Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Громадська організація «Чмирівський світанок» у 2018 році готує мікропроект для участі у конкурсі від посольства Федеративної Республіки Німеччини, спрямований на поліпшення базових потреб вразливих верств населення.

Довідково: Чмирівську об’єднану територіальну громаду було утворено 27.09.2016 року, шляхом об’єднання 8-х сіл Вишневе, Оріхове, Новоомелькове, Чмирівка, Запорізьке, Степове, Бутове, Піщане.

Чмирівська ОТГ визначена партнером RPP (Програма відновлення та побудови миру ПРООН на Сході України) в межах Угоди про Партнерство між ПРООН, Луганською обласною державною адміністрацією та Луганською обласною радою від 09.10.2014р.

616

Категорії

Новини НДО

12 березня 2020 року в залі Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів пройшов круглий стіл.
В м. Сєвєродонецьку закінчилася акція "Лист Діду Морозу" благодійного фонду "МИЛОСЕРДЯ"
31 січня 2020 року на молодіжній платформі "Вільний простір" Кризького СБК відбулись загальні збори мешканців села Кризьке.
Сьогодні на заході в готелі «Мир» Проєкт USAID "Економічна підтримка Східної України" та «Демократичне врядування у Східній Україні» презентували результати оцінки доступності державних послуг для людей з інвалідністю в Донецькій та Луганській областях.
Коротка хронологічна Історія успіха реалізованого завдяки UN RPP протягом минулого року проєкту, що надав старт багатьом коирсним суспільству інклюзивним ініціативам.
Опитування «Інклюзивність - Універсальний дизайн - Соціальне єднання» тривало протягом вересня 2019 року та проводилось під час відвідування активістами різноманітних заходів проекту.