Проект «Практична школа фасилітації» ГО «Просвіта» (2018)

У зв’язку з конфліктом на Сході частина університетів змушені були переїхати з тимчасово окупованих територій, що сприяло росту студентської молоді у малих містах на лінії розмежування. Втім, інфраструктура та середовище цих міст не була пристосована до прийому великої кількості переселенців з великих міст. Часто студенти зтикаються з відсутністю розвинутої технічної бази, відсутністю альтернатив, пасивністю місцевих мешканців. Поглибленню проблем сприяє слабкий розвиток громадського та культурного секторів, що спричиняє певну ізольованість та знижує доступ до альтернативних практичних знань.

У ході нашого проекту передбачена співпраця з Луганським національним університетом ім. Т. Шевченка, який зараз розташований у м. Старобільськ. Під час попередніх заходів ми виявили зацікавленість студентів у вивченні нових неформальних методів роботи з аудиторією. більшість студентів не володіють необхідними знаннями з неформальної освіти та не можуть застосовувати ці знання на практиці.

Місто, що знаходиться далеко від тимчасового центру Луганської області та потребує додаткового залучення місцевих мешканців у різні громадські проекти та ініціативи.

Під час проекту ми хочемо налагодити майбутню генерацію тренерів, які будуть впроваджувати проекти з неформальної освіти та прав людини в своїх громадах, що сприятиме поглибленню демократичних процесів та залученню місцевих мешканців до спільних заходів, а в результаті, до процесу прийняття рішень.

Проект передбачає кілька етапів:

1.  Розробку методології

2. Відбір учасників

3. Проведення тижневої навчальної сесії «Школа фасилітатора»

— — Менторська допомога у розробці міні-проектів направлених на роботу в громаді

— — Реалізація проектів учасників

— — Фінальна конференція та представлення напрацювань, успішних історії.

4. Розробка методичних матеріалів

5. Впровадження міні-проектів учасників. Менторська допомога під час реалізації проектів

Бенефіціари поекту: студенти 1-4 курсів університету, коледжу, ліцеїв, школярі, викладачі, місцеві мешканці, переселенці – 15 прямих бенефіціарів та приблизно 2о «непрямих», що будуть залучені до діалогів.

Очікувані результати:

1)  Навчено 15 тренерів, які будуть впроваджувати проекти з неформальної освіти та прав людини в своїх громадах, що сприятиме поглибленню демократичних процесів та залученню місцевих мешканців до спільних заходів, а в результаті, до процесу прийняття рішень.

2) Інтегрувалося 30% студентської молоді, яка прибула із окупованої території або “сірої зони”, в українську молодіжну спільноту.

3) Більше 40 учасників відвідали публічні заходи проекту, що дозволить сформувати у них ще більшу громадську позицію та включеність у вирішення існуючих актуальних питань у громаді.

4) Проведено 1 захід – навчання фасилітаторів методики «форум-театру» та діалогів.

Адреса и контакты

22

Категорії

Новини НДО

Майже два тижні провела команда українських активістів з числа молоді у міжнародному молодіжному обмнінному візиті в рамках проекту Erasmus + «DigiDialogue in Multicultural Communities» у гірському місті Вірменії Діліжан.
25 червня 2018 року відбулась зустріч керівництва Агенції регіонального розвитку Луганської області з делегацією політичних радників посольств країн-членів ЄС, акредитованих в Україні.
​Євроінтеграційні шляхи Луганщини обговорювали в Сєвєродонецьку журналісти в рамках дискусії «Єврошлях України: Луганський вимір».
Яскраве свято із запуском у небо українського прапора.
​Громадська організація Дивокрай-2008 у 2018 році приймає участь в проектах міні ініціатив.
Журналісти регіональних видань області, представники громадських організацій, що працюють в рамках соціальної єдності та примирення, зібрались у Сєвєродонецьку для обговорення розвитку прес-клубу.
Проблеми і перспективи роботи громадського транспорту розглядали в Сєвєродонецьку
​Як правильно вирішувати повсякденні фінансові питання? Як ефективно управляти особистими коштами та уникати фінансових пасток? Про це та багато іншого ви зможете дізнатись на тренінгу «Фінансова обізнаність для молоді».
«Перспективи виконання на Луганщині Державної цільової програми відновлення та розбудови миру в східних регіонах України»