Громадськість Донецької, Луганської, Запорізької, Дніпропетровської, Херсонської областей

Смарт-рішення для українських міст: Оголошені переможці урбан-хакатону СИНХРО ПРОСТІР 2020

Смарт-рішення для українських міст: Оголошені переможці урбан-хакатону СИНХРО ПРОСТІР 2020

14-21 серпня 2020 р. відбулася одна з ключових подій у сфері розвитку інновацій у містах України – IV урбан-хакатон СИНХРО ПРОСТІР.

Про це повідомляє Представництво ПРООН в Україні.

Архітектори, дизайнери, екологи, урбаністи, ІТ-розробники, інженери, гідрологи та інші фахівці з різних куточків України спільно створили 16 смарт-рішень, що здатні покращити якість життя в українських містах.

Захід, організований ГО СИНХРОПРОСТІР, відбувся за підтримки Лабораторії інноваційного розвитку Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні, Посольства Нідерландів в Україні та FIABCI Ukraine.

В урбан-хакатоні взяли участь 15 команд, які розробляли проєкти для Запоріжжя, Чугуєва, Гостомельської та Лозівської ОТГ. Цьогоріч хакатон вперше був присвячений пошуку рішень не тільки для великих міст, а й для малих міст та ОТГ.

Враховуючи нинішню кризу COVID-19 та необхідність дотримуватися соціальної дистанції, захід проходив у незвичному для урбан-хакатону форматі – замість звичних 24 годин у форматі офлайн учасники працювали 7 днів онлайн.

Команди співпрацювали із 16 досвідченими менторами та мали можливість обрати собі командного ментора та отримати цінні консультації від експертів з різних сфер діяльності в процесі розробки рішень.

Переможцями IV урбан-хакатону СИНХРО ПРОСТІР стали п’ять команд:

- iDev – мобільний додаток для визначення веломаршрутів та розвитку місцевого туризму в Лозівській ОТГ (Харківська обл.). Пропонується візуалізація пішохідних маршрутів та велотреків, навігація та створення квестів для містян. Командний ментор – Дмитро Аранчій

- UUM (Unexplored Urban Map) – інсталяція синтезу творів Іллі Рєпіна та сучасного аудіовізуального мистецтва для будинку дитячої та юнацької творчості в місті Чугуїв (Харківська обл.). Командний ментор – Тарас Думенко

- Zvidsy – туристичні маршрути, що включають відвідування усіх водойм на території Гостомельської ОТГ (Київська обл.), створення зон для активного відпочинку та природного експериментаріуму біля центрального озера. Командний ментор – Олексій Мась

- UUM (Unexplored Urban Map) – комплексне рішення для вирішення проблеми теплового стресу в мікрорайоні Південний міста Запоріжжя, яке включає інтерактивний сквер з Лабораторією Змін Клімату для дітей, інтенсивну вегетацію та затінення деревами, зелені покрівлі, систему збору дощової води та збільшення альбедо кольором. Командний ментор – Тарас Думенко

Усі проєкти-переможці матимуть можливість реалізувати запропоновані ініціативи за підтримки міської влади Запоріжжя, Чугуєва, Лозівської та Гостомельської ОТГ, а також отримуватимуть консультативну підтримку від СИНХРО ПРОСТІР.

Пітчі команд можна переглянути на фейсбук-сторінці ГО СИНХРОПРОСТІР.

Читайте наші новини на телеграм каналі.

07:30
114
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!