Громадськість Донецької, Луганської, Запорізької, Дніпропетровської, Херсонської областей

​У Сєвєродонецьку створять програму із забезпечення мешканців міста громадськими вбиральнями – резул

​У Сєвєродонецьку створять програму із забезпечення мешканців міста громадськими вбиральнями – резул

Ініціативна група м. Сєвєродонецьк розробить програми із відновлення та створення громадських вбиралень. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 26 листопада 2019 року організувала ГО “Центр UA”.

На зустрічі представники громадських організацій, місцевих мешканців та депутатів Сєвєродонецької міської ради обговорили, як вирішити проблему відсутності громадських вбиралень у місті. Найбільше уваги приділили питанню залученню коштів для реконструкції наявних вбиралень та створення нових вбиралень, зокрема доступних для маломобільних груп населення.

За словами координаторки ініціативи “Даёшь туалеты Северу!” Олександри Ворошилової наразі в Сєвєродонецьку фактично відсутні громадські вбиральні, а для міста, в якому проживають понад 120 тисяч людей, така ситуація є неприпустимою:

“Наше місто не має мережі громадських вбиралень. Оскільки Сєвєродонецьк зараз є обласним центром та має стабільний потік гостей міста, то як мешканці, так і гості міста не можуть задовольнити свої базові потреби у центрі міста. Це значно погіршує комфорт довгого перебування у місті. Тому ми створили свою ініціативу і зараз займаємось адвокацією вирішення цієї проблеми, але поки що міська рада не сприймає цю проблему серйозно і не бачить вирішення цієї проблеми пріоритетом своєї діяльності”.

За словами депутатки Сєвєродонецької міської ради Олени Ніжельської, незважаючи на те, що зараз немає політичної волі на вирішення цього питання, необхідно й далі продовжувати діяльність ініціативи та запропонувала організувати зустріч з виконуючим обов’язків міського голови або його заступниками щодо вирішення цієї проблеми.

“Важливо і далі продовжувати діяльність ініціативи, не дивлячись на проблеми з комунікацією між ініціативою та владою, що зараз існують. Та оскільки під час нашої консультації відсутні представники виконавчого комітету, тому пропоную прийти до них особисто, аби напряму обговорювати проблему та можливі варіанти її вирішення”.

За словами керівника Сєвєродонецького кризового медіа-центру “Сіверський донець” Сергія П’ятниці, для вирішення проблеми необхідно продовжувати й далі проводити подібні зустрічі, під час яких розробити міську програму з відновлення наявних та створення нових громадських вбиралень, зокрема доступних для маломобільних груп населення.

“Окрім роботи з донесення владі проблем міста, необхідно вже зараз напрацьовувати програму з відновлення та будівництва нових вбиралень відповідно до санітарних норм та потреб громадян. Зокрема, в цій стратегії необхідно врахувати потреби маломобільних груп населення”.

За підсумками заходу учасники домовились про включення в ініціативну групу депутатів Сєвєродонецької міської ради та спільно розробити міську програму поступове виконання якої дозволить вирішити проблему з відсутністю громадських вбиралень у Сєвєродонецьку.

Проєкт реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

Читайте наші новини на телеграм каналі.

11:42
108
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!