Громадськість Донецької, Луганської, Запорізької, Дніпропетровської, Херсонської областей

Вчитись спілкуванню зайвим не буває, особливо конструктивному

Вчитись спілкуванню зайвим не буває, особливо конструктивному

Серед численної кількості викликів сучасного суспільства одним з найвагоміших є вміння комунікувати. Саме комунікація визначає перебіг подій на міжнародній арені між державами та саме вона зумовлює якість взаємовідносин на рівні людина-людина. Втілюючи місію школи «Амбасадорів миру» нести в суспільство принципи миру та справедливості, було проведено захід з учнями десятого класу ЗОШ І-ІІІ ступенів м. Мирноград. 

Тож субота 23 листопада, змінила свій звичний формат для учасників тренінгу «Безконфліктне спілкування: чути та бути почутим» і перетворилася на лабораторію альтернативного спілкування такого, яке сприяє налагодження якісного зв’язку всіх до нього залучених.

Так, разом з 25 учасниками ми створювали умови для формування альтернативних стратегій спілкування, які мають на меті зниження рівня насильницької комунікації в молодіжному середовищі, шляхом розвитку вміння вираженням своїх потреб іншим. Сформувати навички усвідомленої комунікації та асертивної поведінки.

Звичайно, мета заходу була доволі широка та багатоскладова, тому потребувала не абиякої залученості та сил для концентрації, адже почути, що звичні стратегії поведінки спілкування не є ефективними та провокують конфліктні ситуації було своєрідним викликом і потребувала серйозного переосмислення своїх мотивів поведінки.

Але неформальна атмосфера задавала ритм роботи та давала простір для вираження свого розуміння безконфліктного спілкування. Практичні завдання сприяли засвоєнню теоретичного матеріалу та напрацюванню навичок ідентифікації потреб. До речі, саме робота з картками почуттів та потреб, що використовуються в ненасильницікій комунікації, автором якої є Маршал Розенберг, викликала неабиякий інтерес серед підлітків та здивувала своїм підходом до розуміння спілкування як такого.

  • Звичайно, одним тренінговим заняттям важко змінити системні світоглядні позиції. Проте висновки, зроблені десятикласниками, щодо важливості вміння доносити свої потреби зрозумілими для іншого словами, розуміння того, з яким наміром людина входить з вами в комунікацію, є цінними, оскільки саме ці фактори визначають рівень конфліктності в суспільстві.
  • І дуже важливо, що в цей суботній день 25 хлопців та дівчат замислились над тим, що можна інакше сприймати спілкування і відповідно інакше його вибудовувати у своєму повсякденному житті.
Дарья Кондратьєва,
Амбасадорка миру UN RPP,
м. Мирноград, Донецька область.


Захід проводився в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швеції та Швейцарії.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії та Японії.

Читайте наші новини на телеграм каналі.

21:15
170
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!