Громадськість Донецької, Луганської, Запорізької, Дніпропетровської, Херсонської областей

Запрацювала система моніторингу, аналізу, оцінки та вирішення конфліктів для Донецької та Луганської

Запрацювала система моніторингу, аналізу, оцінки та вирішення конфліктів для Донецької та Луганської

В рамках «пілоту» щодо створення системи моніторингу, аналізу, оцінки тавирішення конфліктів присвячено цілий онлайн-ресурс http://dialog-ua.org/. Завдяки якому, тепер можно повідомити про конфлікт, почекати поки він буде розглянутий компетентними спеціалістами та спожіватись на допомогу щодо вирішення групи посередників, які працюють в Донецькій та Луганській областях.

Як зазначає Ганна Борова - відповідальний спеціаліст з цього напрямку роботи в Програмі ООН із віднвоення та розбудови миру:

"Ця системна робота проводилась протягом останнього року. Вона була кропітлива та цьому передували ряд зустріч, навчань, обговорень розробки концепту цього експерименту та побудови команд спеціалістів для того, що система запрацювала в "замкнутому колі"  - від подачі повідобмелнь про конфлікт до реагування на нього та сприяння вирішенню. Цей рік здається ми добре попрацювали з тим, хто залучений до цього, а це більше 50 -ти осіб різного рівня спеціалістів: аналітики, радники, посередники, відповідальні консультанти, експерти. Ми це розробили сама за нашим напрямком "Громадська безпека та соціальна згуртованість" роботи Програми ООН із відновлення та розбудови миру  та назвали «Впровадження практик ефективного вирішення конфліктів через створення постійної геоінформаційної системи моніторингу, аналізу, оцінки і вирішення конфліктів»

 http://dialog-ua.org/pages/about.html

"Ми перевірили все працює. На сайті кожний може нажати кнопку "Повідомити про конфлікт" та заповнити відповідну форму повідомлення" - зазначає відповідальний консультант-аналітик експерименту, Галина Боженко. 

Що відбувається далі пояснює Ганна:

"Далі інформація попадає відповідальним аналітикам, перевіряється та попадає на мапу конфліктів, звісно що не вся, а тільки та, що може бути публічною. Потім по визначеним конфліктам йде голосування відповідальнизх за це осіб - наших громадськи радників Консультаційної ради з питань соціальної єдності, яка працює при UN RPP. Голосувати можуть тільки ті, хто має відповідну кваліфікацію. Так з'являється рейтинг конфліктів, який теж можна побачити на сайті. Перші у рейтингу розглядає група посередників на чолі з відповідним консультантом, яка і розробляє інтервенції в конфлікт та далі вже проводить діалоги та іншу роботу, яка сприятиме вирішенню конфліктів. Це якщо коротко. Всі інші ньанси - під час наших публічних заходів та презентацій. Треба розуміти, що це експеримент та він потребує опробуванння та можливо ще буде коригуватись. Але для цього потрібен час, відслідковування динаміки, відшліфовки напрацювань".

"Однак, вважаю, что що ми виростили штучний алмаз, який при правильному професійному огранюванні може стати безцінним. Безцінним інстументом е-демократії на Сході Україні" - зазначила Ганна.

Слідкуйте за новинами експерименту на його сайті: http://dialog-ua.org/news

За аналітикою по конфліктам в розділі тут: http://dialog-ua.org/articles

А за діями щодо вирішення конфліктів у публічних коментарях на мапі: http://dialog-ua.org/

Далі буде...

Читайте наші новини на телеграм каналі.

12:05
285
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!