Громадськість Донецької, Луганської, Запорізької, Дніпропетровської, Херсонської областей

21 вересня – Міжнародний день миру в Олексієво-Дружківському НВК №14

21 вересня – Міжнародний день миру в Олексієво-Дружківському НВК №14

Незвичайні суперпозитивні батьківські збори «Мирне розв’язання конфліктів». На них прийшли зовсім різні люди за соціальним статусом, матеріальною забезпеченістю, освітою, професією та віком.

Об’єднувало їх тільки те, що діти навчаються в одному класі. Але сьогодні ми всі були рівні. Всі сиділи в колі та дивилися в очі один одному, а не в потилиці. За цей день ми порозумілися і дізналися один про одного більше, ніж за попередній навчальний рік.

Чому тренінг з батьками? Соціальне оточення дитини є основним джерелом її розвитку. Все, чого навчиться дитина, мають дати їй люди, які її оточують.

Ми провели такі вправи: «Сніжна куля» на знайомство; «Гора», де обговорювали свої очікування,емоції, побоювання. Вправа «Літачки» допомогла налаштувати на відвертість та спілкування. А ось вправа на продовження думки «Мало хто знає,що моя дитина…» допомогла відкрити невеличкі таємниці і викликала довіру один до одного.

Ми з’ясували,що всі маємо різні погляди. Дві групи батьків отримали одну і ту ж саму картинку із зображенням жінки. Одна група доводила,що це літня сива жінка,а інша група стверджувала, що жінка молода та вродлива.

Потім подивилися мультфільм «Круг, квадрат». Герої дивились на одне, але бачили і доводили різне. Так ми з’ясували,що протилежні погляди можуть спровокувати конфлікт. Гра «Битва за апельсин» навчила нас домовлятись і обговорювати проблеми та стратегії для розв’язання конфлікту. Мультфільм «Міст» підкреслив необхідність знаходити компроміс. Гра «Сісти-встати» допомогла знайти що нас об’єднує. Гра «Побажання на спині» закріпила результат.

Зняти емоційне та м’язове напруження допомогли руханки «Олені», «Схопи за палець на 1 2 3» та чайно-кавовий стіл із смаколиками.

А найголовніше - батьки зрозуміли, що конфлікт – це природна частина життя, яка має як негативні, так і позитивні сторони. Головне – навчитися його вирішувати мирним шляхом і вчити цього своїх дітей. Адже ми, дорослі, відповідальні за європейське майбутнє наших дітей.

Абраменко Тетяна,

Амбасадорка миру  UN RPP,

Олексієво - Дружківський НВК №14, Донецька область.Захід проводився в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швеції та Швейцарії.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії та Японії.

Читайте наші новини на телеграм каналі.

15:05
166
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!