Громадськість Донецької, Луганської, Запорізької, Дніпропетровської, Херсонської областей

Конкретні результати. «ДІАЛОГ ПРО СТРАТЕГІЮ ПІДВИЩЕННЯ ІНКЛЮЗІЇ У РІЗНИХ СФЕРАХ СУСПІЛЬНОГО ЖИТТЯ".

Конкретні результати. «ДІАЛОГ ПРО СТРАТЕГІЮ ПІДВИЩЕННЯ ІНКЛЮЗІЇ У РІЗНИХ СФЕРАХ СУСПІЛЬНОГО ЖИТТЯ".

Другий день обласного Форуму «ДІАЛОГ ПРО СТРАТЕГІЮ ПІДВИЩЕННЯ ІНКЛЮЗІЇ У РІЗНИХ СФЕРАХ СУСПІЛЬНОГО ЖИТТЯ» саме у «Вікенд необмежених можливостей 2018»  пройшов за підтримки Програми розвитку ООН та за ініціативи і разом із Луганською асоціацією організацій осіб з інвалідністю, Департаментом соціального захисту населення, Департаментом масових комунікацій Луганської обласної державної адміністрації в місті Лисичанськ у каворкінговому просторі «Дружба».

Практичний день за відгуками його учасників пройшов дуже позитивно.

Люди, які прибули на захід в Лисичанськ, у каворкінг «Дружба», тепер знають, що це дійсно ДРУЖБА. Бо тут вже гарно, та буде ще краще, обов'язково доступно всім, учасники Форуму, що приїхали з різних кутків Луганської області, в цьому тут же й переконались. Дізнались про те, що міська влада вже підтримує цей простір через відповідну програму, де закладено ставки адміністраторів та щодо утримання в частині енергозабезпечення. Це вже дуже великий результат. Тут же давали рекомендації та порада щодо ''безбар'єрності", бо простір ще буде поступово реконструюватись та покращуватись й далі та тепер за принципами "універсального дизайну" також.

заходу після дискусій 3 грудня, вже сьогодні, 4 грудня, працювали в спеціальних робочих групах за напрямками:

  • (1) Доступність: аналіз без бар’єрного доступу і можливості поліпшень. Карти доступності: міфи чи реальність онлайн-сервісів («Френдлі-сіті»/ «friendly city» , «карта доступності» та ін.)
  • (2) Інклюзія надання спеціалізованих послуг і поліпшення їх якості (можливі підгрупи: (а) освіта; (б) охорона здоров'я (соціальні таксі та ін.); (в) культурне життя та психосоціальна складова)
  • (3) Захист прав людей та адвокація ( у тому числі й через соціо-культурна життя, промоцію толерантного відношення та покращення психосоціальної складової).
  • (4 )Можливість навчитися створювати та продавати конкурентні товари та послуги: соціальне підприємництво, сучасна робота УТОГ, УТОС, виготовлення брендової продукції та інше.

Учасники

І як результат, напрацювали конкретні проекти, навіть встигли сформувати команди й порахувати приблизні бюджети. Але, ця робота потребує ще часу на доопрацювання вже поза межами заходу та буде завершення протягом місяця. 

Захід відвідали гості, представники донора - Європейського Союзу  (Станіслав Топольницький) та Програми розвитку ООН, спілкування яких з учасниками надало надією на те, що всі рухаються в правильному напрямку, який підтримуватиметься й далі донором. Це надихнуло учасників працювати ще ефективніше. 

Підсумки на словах підведені та ще будуть оформлюватись у вигляді аналітичних звітів, а проекти будуть опрацьовуватись для пошуку фінансування. 

Але, в роботи Форуму в цілому 3 та 4 грудня 2018 вже є результати.

Так наприклад, керівництво ПРООН відреагувало на потреби, що були виявлені під час експерименту "Апробація експерименту по впровадженню ідеї системного аналізу доступності в громадах Луганської області". Та тапер, ПРООН організується додаткове швидке навчання по бізнес-плануванню для групи людей, що прийняли участь в Форумі та яким буде легше після цього підготувати відповідні документи на отримання бізнес-грантів від ПРООН (планується вже на весну нова грантова програма). Група сформована прямо на Форумі зі всіх бажаючих 25 осіб, більшість яких - це люди з інвалідністю.

Ще один цікавий результат, описав на своєї сторінці у Фейсбуці Сергій  Мітрохин, який зазначив: "Луганський обласний форум "Діалог про стратегію підвищення інклюзії у різних сферах суспільного життя" не встиг завершити свою роботу, як вже маємо результати. Напевно, багато хто знає, що існує можливість відслідковувати в режимі онлайн рух тролейбусів в м. Сєвєродонецьк. Можливо, хтось знає, що частина цих тролейбусів низькопідлогові і підходить, в тому числі, для пересування осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. При цьому відрізнити низькопідлогові тролейбуси від інших онлайн-локатор не дозволяв. З незрозумілих причин проблема доопрацювання функціоналу не вирішувалась майже рік. Можливо, комусь не вдавалось сформулювати проблему, можливо, хтось не хотів чути... Тобто, чому саме все відбувалось саме так, ще потрібно з'ясовувати, але від сьогодні проблеми більше не існує. Дякуємо директору СТРУ, який відразу відреагував на запит і доручив якнайшвидше підкоригувати іконки тролейбусів". 

https://tnttransporter.pythonanywhere.com/?fbclid=...

http://maps.globalposition.org/locator/index.html?t=d2ce11d1aee85051ef59cec8124e8690AAA9E6FB9C4038BF52315E0CA05605BCA1559CB3&fbclid=IwAR3bXLWtkCh9waR_OKXltxbk76vGBgXE_S-rCOdKjEYjMLK_GzcrvZgR0PI

Ось така собі швидка ефективна комунікація відбулась та оперативне рішення вже прийнято.

Також, ми знаємо від учасників Форуму, що вже поступає певна позитивна реакція від влади тих міст, що попали до експерименту  під назвою:  "Апробація експерименту по впровадженню ідеї системного аналізу доступності в громадах Луганської області", бо саме під час його презентації з'явились дуже зворушливі відео-звіти щодо "інклюзивності" цих міст та деяких популярних у відвідувачів п'яти об'єктів (міськрада, ЦНАП, пошта, аптека та будинок культури) центральної частини цих міст.

Дивиться та вирішуйте самі, яким чином вони "доступні" тут:

Увага! Старобільськ!

Увага! Сєвєродонецьк!

Увага! Рубіжне!

Увага! Кремінна!

Сподіваємось, що напрацювання учасників Форуму у вигляді майбутніх проектів, які напрацювались у групах, також успішно втіляться в життя найближчим часом.

І цього дня не обійшлось без сюрпризів та подарунків, де цього разу тревел-бокс "Луганщина.МОЯ" подарували самій творчій людини серед учасників з міста Старобільськ. 

Також, ще один тревел-бокс поїхав разом з гостем, представником ЄС - Станіславом Топольницьким.

Як звісно, представники Представництва ЄС перебувають на Луганщині цього тижня та приймають участь у різноманітних інформаційних заходах партнерів. 

А ще цей тиждень вважається "Вікендом необмежених можливостей" http://www.ua.undp.org/content/ukraine/uk/home/ope...

Тому, дуже символічний та дійсно цікаво-позитивний захід вийшов.

Більше фото з двох днів Форуму від Луганського прес-клубу тут :

https://drive.google.com/drive/folders/1Yxg3gCWDRd...

(посилання на фото для скачуванн буде працювати до 20 грудня 2018 року)

Нагадаємо, що Форум організовано UNDP Ukraine / ПРООН в Україні в межах Програми відновлення та розбудови миру за підтримки Уряду Данїї та Європейського Союзу за ініціативи Луганської обласної державної адміністрації, за методичної підтримки спільної Програми UNDP Ukraine / ПРООН в Україні, World Health Organization Ukraine та МОП «Сприяння інтеграційній політиці та послугам людей з інвалідністю в Україні», що впроваджується за підтримки Партнерства ООН з питань реалізації прав людей з інвалідністю.

Читайте наші новини на телеграм каналі.

01:13
980
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!