Громадськість Донецької, Луганської, Запорізької, Дніпропетровської, Херсонської областей

«Безкоштовний туристичний гід на велосипеді»

«Безкоштовний туристичний гід на велосипеді»

Так назвали історію успіху своєї міні ініціативи ГО «Молодіжний Громадський Рух Німців Оранже» міста Маріуполь, яку реалізували за допомоги ПРООН.

А починалось все з проблеми, дуже великої для Маріуполя. Бо поперше місто асоціюється лише з металургійними заводами, найгіршою екологією в країні, дрібним і теплим, але брудним морем. А друга проблема пов'язана з новим винаходом Кремлівської пропаганди "Донбаський російськомовний етнос" яка в умовах прифронтового міста несе дуже серйозну небезпеку.

Розробляючи проект, наша команда ставила кілька напрямків:

1 Показати Маріуполь як багатонаціональне українське місто з багатою історією і традиційними толерантними відносинами між представниками різних національностей і віросповідань.

2.Встановлення діалогу з іншими національними громадами міста в ході проведення спільних екскурсій.

3. Залучення уваги до долі архітектурних пам'яток міста які руйнуються.

4 Залучення молоді до вивчення історії та занятітіям спортом.

5. Показати необхідність створення велоінфраструктури міста.

Ми обрали історичні об'єкти які показують унікальний багатонаціональний характер міста і спільно з грецької молодіжною організацією підготували матеріал для майбутніх екскурсій. Так як об'єкти знаходяться на значній відстані один від одного було вирішено для проведення екскурсій використовувати велосипеди. Ми вирішили взяти участь у Проекті ПРООН «Відновлення врядування та примирення в охоплених конфліктом громадах України» і отримали згоду на технічну підтримку.

Першою трудністю був вибір оптимального варіанту велосипедів, при досить скромному бюджеті. У підсумку ми вклалися в бюджет і отримали сучасні і досить надійні велосипеди. Далі був етап збірки, виготовлення і монтаж велопарковки.

З другою проблемою ми зіткнулися під час безпосередньої підготовки старту екскурсійної програми.

У місті проводилася масштабна реконструкція центральної частини (до 240-річчя міста), яка закінчилася лише в самому кінці вересня. Доступ до багатьох локаціях був неможливий, або сильно ускладнений. Незважаючи на це ми запросили гостей (Молодіжна організація Федерації грецьких товариств, Асоціація національних меншин і жителі міста ) , провели урочисте відкриття і почали проводити екскурсії.

Насправді їх було не дуже багато, але з них три міжнародні. Ми провели екскурсії для Valeriya Moniot-Vinevitina з Ниці (Франція), Іріні Цеваніду (Лариса Греція) і нашими гостями була сім'я Дауберт з Німеччини.

Це надихнуло нас зняти соціальний ролик за участю наших іноземних гостей. Робоча назва "Маріуполь говорить на всіх мовах". На сьогодні відзнято 75% матеріалу і зйомки триватимуть в травні 2019 року.

Перший сезон велоекскурсій ми закрили 1 листопада.

І за такий короткий період ми побачили позитивні зміни.

Звичайно ми не можемо віднести це все на свій рахунок, але за це літо в місті з'явилося багато велодоріжок, був відреставрований і зажив новим життям символ міста (і один з основних об'єктів нашого маршруту) Вежа Нільсена. У нас з'явилися послідовники: громадська організація "Вежа" розробляє масштабний пішохідний маршрут. Це вже зовсім інший бюджет, але історія нашого міста.

І ще:ми побачили у жителів позітівні зміни в ставленні до представників німецької національності. Це дуже важливо для нас , бо ми вважаємо: що б бути справжнімУкраїнцем потрібно бути патріотом своєї країни але й пам'ятати своє коріння.

У нас є плани організувати міжнародний обмін з молоддю Німеччини, і показати їм Українське місто на самому краю цивілізованої Європи.

Ну і звичайно, ми чекаємо весни і нових гостей, з якими із задоволенням проїдем по сонячним вулицями приморського міста.

Історія підготовлена її авторами, а міні ініціатива реалізована за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН), Проекту "Відновлення і примирення в охоплених конфліктом громадах України", який реалізується за підтримки Уряду Швеції і Швейцарської конфедерації. Погляди, думки, висновки та інша інформація, що представлені в цій публікації, не обов'язково відображають точку зору ПРООН, за винятком випадків, коли безпосередньо вказано, що ПРООН є автором тексту.

Читайте наші новини на телеграм каналі.

01:06
378
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!